Yurtdışından alınan telefon Türkiye'de tamir ettirebilir mi?

halil333333

Femtopat
Katılım
6 Ocak 2021
Mesajlar
95
Benim bir telefonum var fakat ekran düşme sonucunda kırılmış durumda ve dokunmatiği çalışmıyor. Telefonu Fransa'dan getirtmiştim fakat benim yaşadığım çevrede gerçek servis olduğunu sanmıyorum telefon orijinal ekran takılması için servis bulabilir miyim? Yoksa geri yurtdışına mı göndermem lazım.

ASUS ZenFone 4 Max ZC544kl.
 

Oğuzhan Necip Şahin

Kilopat
Süper Moderatör
Katılım
4 Mart 2015
Mesajlar
2.182
Çözümler
12
Yer
Bursa, Türkiye
Yurtdışına göndermeden de yaptırabilirsin ama orijinal taktırmak istiyorsan servise göndermen gerekiyor. Telefon Türkiye'den alınmadığından ve garantisi de burada geçmediğinden dolayı buradaki orijinal servisin yapacağını düşünmüyorum. Yinede arayıp bilgi almanızı tavsiye ederim.
 

talatkati

Femtopat
Katılım
18 Nisan 2021
Mesajlar
289
Makaleler
3
Çözümler
1
İnternette satılan çoğu ekran orijinal değil ışık sızdırıyor yorumları var sizin önerdiğiniz bir ekran var mı?
Ucuzunu al geç. Zaten hepsi yan sanayi. Orjinal diye sattıkları da A kalite yan sanayidir. Işık sızdırma işi de şans işi. Bazen orjinal ekran da sızdırabiliyor.
 
KS
halil333333

halil333333

Femtopat
Katılım
6 Ocak 2021
Mesajlar
95
Yurt dışına göndermeden de yaptırabilirsin ama orijinal taktırmak istiyorsan servise göndermen gerekiyor. Telefon Türkiye'den alınmadığından ve garantisi de burada geçmediğinden dolayı buradaki orijinal servisin yapacağını düşünmüyorum. Yinede arayıp bilgi almanızı tavsiye ederim.

Peki para verip taktırmam mümkün mü zaten bu telefonu Türkiye'de satışa sunulmadan almıştım
 

kaiser soze

Decapat
Katılım
13 Kasım 2019
Mesajlar
1.774
Çözümler
22
Bazı büyük markalarda global garanti oluyor. Bulunduğunuz ülkede tamiratı mümkün kılıyor. Asus'ta var mı bilmiyorum. Varsa da kahrolası Asus Türkiye'nin beş para etmez teknik servisi sorun çıkarabilir. Fransa'ya gönderme şansı varsa öyle tamir ettirebilirsiniz. Ancak düşme sonucu ekran kırılması garanti kapsamı dışındadır. O sebeple orijinal yedek parça ve hizmet bedeli için çıkacak kallavi ücrete razı olacaksanız gönderin. Yani yapılacak şey burada bir telefoncuda tamir ettirmek.
 
KS
halil333333

halil333333

Femtopat
Katılım
6 Ocak 2021
Mesajlar
95
Bazı büyük markalarda global garanti oluyor. Bulunduğunuz ülkede tamiratı mümkün kılıyor. ASUS'ta var mı bilmiyorum. Varsa da kahrolası ASUS Türkiye'nin beş para etmez teknik servisi sorun çıkarabilir. Fransa'ya gönderme şansı varsa öyle tamir ettirebilirsiniz. Ancak düşme sonucu ekran kırılması garanti kapsamı dışındadır. O sebeple orijinal yedek parça ve hizmet bedeli için çıkacak kallavi ücrete razı olacaksanız gönderin. Yani yapılacak şey burada bir telefoncuda tamir ettirmek.

Telefonun zaten garanti süresi dolmuş durumda ben parasına rağzıyım akraba var Fransa'da ona ekran almasını söyleyeceğim ve onu telefoncuda taktıracağım ama eğer bu dediklerim olmaz ise elimde çok sağlam bir ekran koruyucu var biyerlerden ekran taktırır geçerim.
 

Oywle

Picopat
Katılım
3 Haziran 2020
Mesajlar
152
Peki para verip taktırmam mümkün mü zaten bu telefonu Türkiye'de satışa sunulmadan almıştım.

Benim bir telefonum var fakat ekran düşme sonucunda kırılmış durumda ve dokunmatiği çalışmıyor. Telefonu Fransa'dan getirtmiştim fakat benim yaşadığım çevrede gerçek servis olduğunu sanmıyorum telefon orijinal ekran takılması için servis bulabilir miyim? Yoksa geri yurt dışına mı göndermem lazım.

ASUS ZenFone 4 Max ZC544kl.

Türkiye'de de ekran bulmanız mümkün cihazın Türkiye'de satışı var mı bilmiyorum ama eğer var ise bulabilirsiniz orijinal ekranını yanlışım varsa kusura bakmayın.
 

Yeni konular

Yukarı