Yurtdışından art arda alışveriş yapma

Orkunofm15

Kilopat
Daha fazla  
Aynı ürünleri art arda sipariş edince ticari amaçla sipariş ediliyor diye gümrükten geçmiyor veya sıkıntı çıkıyor denildi.

Tamam hadi ona eyvallah. Peki aynı yazarın çıkardığı aynı serinin 6 farklı kitabını da aynı hafta içerisinde Amazon'dan sipariş verdim. Bu işlem nasıl ilerliyor? Kitap aynı yazarın, aynı yayınevi, aynı ülkeden çıkma, örnek veriyorum: Harry Potter serisinin kitaplarını alacağım altısını da bir hafta içerisinde sipariş verdim. Geçer mi? Aynı hareketi 4-5 ay sonra yapan bir kitap kurdu arkadaşımızın başı belaya girer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzenli olduğu zaman bu alımlar ticari olduğunu düşündükleri için vergi kesiyorlar. Fakat sen 4-5 ay sonra vereceksin siparişi ve düzenli olduğunu söyleyemem, zaten 6 kitap pekte ticari gibi durmuyor keseceklerini sanmıyorum.

Bence hiç birşey olmaz. Aynı kitap değil aynı ürün değil sonuçta. Senin dediğin aynı üründen fazla fazla sipariş verirsen anca olur. Sen 4-5 ay diyorsun. Bence takılmaz böyle bir durumda.
Düzenli olduğu zaman bu alımlar ticari olduğunu düşündükleri için vergi kesiyorlar. Fakat sen 4-5 ay sonra vereceksin siparişi ve düzenli olduğunu söyleyemem, zaten 6 kitap pekte ticari gibi durmuyor keseceklerini sanmıyorum.
İkinizede çok teşekkürler. Furkan kardeşim imzandaki sözü bende çok benimsemiş birisiyim, sahibinide severim sayarım. Görünce yazmadan edemedim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı