Yurtdışından Gelen IPhone İmei Kaydı

fieste

Kilopat
Daha fazla  
Herkese iyi forumlar... :)

Bana Almanya'dan iphone 6s Plus gelecek, bunun imei kayıt hakkında pek bilgim yok ve pek tam olarak bilgi alamadım. Bana getirecek olan kişi harç parası yapıp e-devletten imei kayıt mı yapacak sadece ? Aydınlatırsanız sevinirim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşime almanya dan 64 gb iphone 6 gelmişti kayıt işlemlerini aynen dediğiniz gibi yaptım. Fakat küçük bir ayrıntı Pasaport kimin üzeriniyse o kişişnin e devletine girerek kayıt işlemini yapabilirsiniz. E devlette kayıt işlemi yapmak çok kolay. Harç parasını yatırdıktan sonra bir bilgisayar başına oturup kayıt işlemi sadece 3 dk sürüyor.

Kardeşime almanya dan 64 gb iphone 6 gelmişti kayıt işlemlerini aynen dediğiniz gibi yaptım. Fakat küçük bir ayrıntı Pasaport kimin üzeriniyse o kişişnin e devletine girerek kayıt işlemini yapabilirsiniz. E devlette kayıt işlemi yapmak çok kolay. Harç parasını yatırdıktan sonra bir bilgisayar başına oturup kayıt işlemi sadece 3 dk sürüyor.

Evet dedigin gibi sonradan ögrendim öyle kayıt yapıldıgını ama peki o telefonu gönderdikten sonra harç parasını ben yatırsam e devlet şifresini girsem yapsam sorun olur mu ? Yani kendisinin yapmasına gerek var mı ? :)

Yurt dışından getirilen telefonun IMEI kaydının yapılabilmesi için pasaport sahibinin kayıttan önceki en fazla 120 gün içinde yurda giriş yapmış olması gerekiyor. Bir pasaporta 2 yılda 1 kez telefon kayıt edilebiliyor. E-Devlet şifresi ile giriş yapacağınız kişinin bu özellikleri sağlayabiliyor olması durumunda sorun olmaz.

Yurt dışından getirilen telefonun IMEI kaydının yapılabilmesi için pasaport sahibinin kayıttan önceki en fazla 120 gün içinde yurda giriş yapmış olması gerekiyor. Bir pasaporta 2 yılda 1 kez telefon kayıt edilebiliyor. E-Devlet şifresi ile giriş yapacağınız kişinin bu özellikleri sağlayabiliyor olması durumunda sorun olmaz.
Benden önce davrandı arkadaş aynen dediği gibi açıklayıcı bilgiler için tşkler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı