Yurtdışından Laptop Getirtmek

theformul

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar,

Yaklaşık 50 60 gündür Acer ve Lenovo'nın 10. nesil modellerini bekliyorum. Ha geldi ha gelecek denmesine rağmen bir türlü gelmedi. Acer mailime dönüş yaptı fakat sanıyorum getirilecek modeller 17" olmayacak ilk etapta. Benim de değişmez tek kriterim şu an 17" olması.

10 gün sonra Almanya'dan teyzemler gelecek. Acer Almanya sitesinden tam aradığım özelliklerin bulunduğu (Sadece ekran 120 Hz fakat 144'le arasında dağlar kadar fark olmaz diye düşünüyorum. Zaten 120 FPS üstünü göremem hiçbir oyunda) bir laptop var. Nitro 5 2020 model. 1400 Euro. Türkiye'ye aynı model gelirse en az 3 bin lira falan daha fazla olacaktır bu arada.

Acer garanti politikasını bilen var mı? Garanti vermiyor olsa bile bir sorun çıktığında ücret karşılığında tamir yaparlar mı?

Ve asıl konu; Teyzemler kutuyu hiç açmadan bagaja koyarlarsa vergi yer mi? Yoksa kutudan çıkarıp mı getirmeleri lazım? Kutuyu kendim açmak çok isterim ama vergi konusu olacaksa kutuyu açtıracağım.

Tavsiye eder misiniz bu muhabbeti? Teşekkürler.

Kutudan çıkarıp kendininmiş gibi getirmesi gerek aksi halde vergi ödemek zorunda kalır. Acer'in garanti politikasını bilmiyorum ama burada bir sorun çıksa ücret karşılığında her türlü yaparlar sonuçta başka ülkeden gelse bile şirketin kendi ürettiği bir bilgisayar dışlayacak halleri yok.

Ben tavsiye etmem hem daha ucuza gelmeyecek hem de bir ton gümrük vergisi ödeyeceksiniz.Bu arada taşıma zorunluluğunuz yoksa kesinlikle masaüstü toplayın.
1- Bilgi yanlis.
2- Arkadas laptop istiyor.

Konunuza cevap verecek olursak, kutudan cikartilip kendinisininmis gibi getirirse vergi odemezsiniz. Garanti islerini isi acer a ufak bir mail ile sorup net olarak ogrenebilirsiniz.
Fakat, amazon.de adresinden alip teyzenizin adresine kargolatirsaniz o da size getirirse muhattabiniz amazon olacaktir. Hatta emin olmamakla birlikte saticisi amazon olan urunlerde garantiye gonderme durumunda kargoyu amazon oduyor diye biliyorum(yurtdisina gonderdiginiz zaman). Bunu da amazon.de hesabi olusturup. Canli sohbete baglanirsaniz dilinizi turkce yapip karsiniza turk bir destek elemani geliyor. Derdinizi anlatip turkce sorup Almanya'dan alip Turkiye'de kullanacagim garantisi nasil olur vs seklinde sorarsaniz size kesin bir bilgi saglarlar.

Bazı markaların uluslararası garanti politikası var asus gibi mesela.Marka bildiğim bir örnek olduğu için verildi.Bu arada karışmak gibi olmasın ama yurtdışından ryzen 4. nesil işlemcili laptoplara da bakabilirsiniz.

Ben tavsiye etmem hem daha ucuza gelmeyecek hem de bir ton gümrük vergisi ödeyeceksiniz.Bu arada taşıma zorunluluğunuz yoksa kesinlikle masaüstü toplayın.

17", 10750H, RTX2060, 16 RAM, 1 TB SSD. 1400 Euro. 11.500 TL.

Bu fiyata Türkiyede MSI alacaksan 1650ti falan alırsın. Diğer markalardan 1660ti veren belki vardır o da 17" olur mu ram kaç olur ssd ne kadar olur bakmak lazım.. Büyük ucuza geliyor kısacası.

Masaüstü konusu ise dışarı götürmek, taşımak istiyorum. Gamer da değilim. Aylardır incelediğim kadarıyla da açıp stres atmak için gayet yeterli oluyor Gaming Laptoplar.. Bilgisayarını taşıyabilmek mükemmel bir şey bu unutulmasın zaten o yüzden bu kadar pahalı bu namussuz aletler.

Cevaplar için teşekkürler. Kutuyu açıp bir çanta içerisinde getirirlerse sorun olmuyor anladığım kadarıyla. Düşünme aşamasındayım.

1650Ti'dan üst bir ekran kartıyla veya 4600H'tan üst işlemciyle alacaksanız Nitro 5 soğutmakta zorlanabilir. Nitro 5'in 1650Ti AMD modelini öneririm, fazlası lazımsa da Almanya'da bulabileceğin XMG Core 17, üst modeli olan XMG Neo 17 ve Medion Erazer'ların 17 inch modelleri işini daha iyi görürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

1650Ti'dan üst bir ekran kartıyla veya 4600H'tan üst işlemciyle alacaksanız Nitro 5 soğutmakta zorlanabilir. Nitro 5'in 1650Ti AMD modelini öneririm, fazlası lazımsa da Almanya'da bulabileceğin XMG Core 17, üst modeli olan XMG Neo 17 ve Medion Erazer'ların 17 inch modelleri işini daha iyi görürler.

İlk defa duyduğum markalar. XMG bizim Monster gibi bir şey herhalde. Kasalar falan da çok benziyor?

Normalde Acer Predator serisi alacaktım ama 17" bir türlü piyasaya çıkmıyor Predator 10. nesilde daha ortalarda yok. Nitro 5'in çok farklı şekli var. İki fanın yan yana olduğu dizaynı var o çok ısınıyormuş evet ama benim aldığım o mu bilmiyorum. Bir de yeni model hiç incelemeleri de yok şu an. Biraz risk evet ama ben Acer'a çok ısınığım nedense. Tasarımı da mükemmel o da biraz etkiliyor beni açıkçası.

Bir de bu arada yine Almanyadan Lenovo Legion 5i 17" 2020 alabiliyorum aynı özellikler ve aynı paraya. Tek farkı Lenovo da rgb klavye yok. Ve tasarım olarak daha sade. Sırf tasarımdan dolayı Acer düşünüyorum bilemiyorum hala.

Acer: Nitro 5 AN517-52

Lenovo: Legion 5i 17 | 43,9 cm (17") Gaming-Notebook | Lenovo Deutschland (aşağıda gözüken 3 modelden sağ taraftaki 1400 euro)

İlk defa duyduğum markalar. XMG bizim Monster gibi bir şey herhalde. Kasalar falan da çok benziyor?

Normalde Acer Predator serisi alacaktım ama 17" bir türlü piyasaya çıkmıyor Predator 10. nesilde daha ortalarda yok. Nitro 5'in çok farklı şekli var. İki fanın yan yana olduğu dizaynı var o çok ısınıyormuş evet ama benim aldığım o mu bilmiyorum. Bir de yeni model hiç incelemeleri de yok şu an. Biraz risk evet ama ben Acer'a çok ısınığım nedense. Tasarımı da mükemmel o da biraz etkiliyor beni açıkçası.

Bir de bu arada yine Almanyadan Lenovo Legion 5i 17" 2020 alabiliyorum aynı özellikler ve aynı paraya. Tek farkı Lenovo da rgb klavye yok. Ve tasarım olarak daha sade. Sırf tasarımdan dolayı Acer düşünüyorum bilemiyorum hala.

Acer: Nitro 5 AN517-52

Lenovo: Legion 5i 17 | 43,9 cm (17") Gaming-Notebook | Lenovo Deutschland (aşağıda gözüken 3 modelden sağ taraftaki 1400 euro)
Nitro 5'in yeni modelinin incelemeleri var güzel olmuş, soğutması fanları ayrık olan Helios modellerine benziyor. Fakat Nitro'nun üst modellerinde içindeki donanımın tam performansını alamazsın, yoksa Helios serisini de üretmelerinin anlamı kalmaz. Zaten kasa kalitesi ve ekran kalitesi olarak Helios'un altındalar. Nitro 5 1650Ti 4600H (o da 15 inch ama) dışında kalan Intel modelleri çok f/p değillerdir ve az bi ısınırlar, Helios'lar da Avrupa'da biraz fazla pahalı zaten.

Attığım o modellerin satıcıları Avrupa'da popüler ve Almanya bazlı iki reseller. Monster gibi Tongfang kasası (yeni modelinden) kullanıyorlar ama bunların Monster'dan farkı daha Avrupa çapında büyük şirketler oldukları için kalite kontrol anlamında çok daha iyilerdir. Özellikle XMG'nin hem Clevo hem Tongfang'le anlaşmaları var, güzel kasalar getiriyorlar. Bulabileceğin en f/p laptoplar bunlar.

Legion 5i de güzel bir model, 17 inch versiyonunun olduğunu bilmiyordum. Soğutması çok iyi olan Y540'ın yenilenmiş hali, 1660Ti fiyatına göre güzel alınabilir ama 2060 modeli biraz pahalı kalıyor bence. 5i'nin 1660Ti ve 2060 modellerinin güç limitleri aynı olduğu için aşırı bir fark yok. 2060 modelini sadece RTX veya DLSS kullanacaksan alırdım.

Geri
Yukarı