Yurtdışından OEM parça almak

oTToman16

Centipat
Merhaba arkadaşlar.
Malumunuz durum belli virüs var vesaire her yer diken üstünde özellikle giriş çıkış işlemlerin de gümrükler.
Sormak istediğin Aliexpress, eBay, Amazon gibi sitelerden sipariş vermiş olsak PC OEM ürünleri için. Anakart ekran kartı RAM vb. gelir mi Türkiye'ye? Daha önceden alışveriş yaptım çok ama şu an gelip gelmediğini bilmiyorum. Var mı sipariş veren yakın zamanda falan ya da çevresinde gelir mi?
Acaba takılır mı gümrük işlemlerinde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yurt dışından siparişler geliyor bildiğim kadarıyla. Son günlerde çoğu ürüne ek gümrük vergisi geldi diye bir haber görmüştüm ona göre daha pahalıya gelebilir belki alacağın ürünler.

Yurt dışından siparişler geliyor bildiğim kadarıyla. Son günlerde çoğu ürüne ek gümrük vergisi geldi diye bir haber görmüştüm ona göre daha pahalıya gelebilir belki alacağın ürünler.

O zaman normal Aliexpress'den sipariş verebiliriz öyleyse. Şimdi sipariş vereceğim virüs de Çin'de çıktığı için biraz da tereddütlüyüm açıkçası. Nasıl hareket edeyim? Bekliyim mi?

O zaman normal Aliexpress'den sipariş verebiliriz öyleyse. Şimdi sipariş vereceğim virüs de Çin'de çıktığı için biraz da tereddütlüyüm açıkçası. Nasıl hareket edeyim? Bekliyim mi?
Kargolar'dan virüs bulaştığına dair her hangi bir bulgu yok sanırım. Ama dediğim gibi vergiler arttırılmış olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı