Yurtdışından PS5 almak

Merhaba. Ben PS5 almayı düşünüyorum ama Türkiye'de 14000 TL olduğu için alma imkanım yok fakat tanıdığımız Fransa'da yaşıyor Türkiye'ye geldiği zaman o getirecek. Fransa'da 400 500 euro arasıymış sanırsam böyle bir şey yapmam mantıklı mı ve merak ettiğim şeylerden birileri:
1. gümrükte sıkıntı çıkar mı (1 tane getirecek)
2. bir de Kanada da bir tanıdığımız vardı ona da sorduk ama orada region blocking denilen bir şey varmış Avrupa bölgelerine falan gelirse makine çalışmazmış Fransa'dan getirirse böyle bir sıkıntı olur mu?
3. vergi ödemek zorunda mıyım?
Cevaplayan herkese çok teşekkür ederim.

Hocam durum nedir aldınız mi, ben de almanyadayim şu an TR'de 16'nin lira fiyati var burada 500 euroya buldum guncel kurla 8bin civari yapiyor yari yariya para cebimde kalir. Ama vergi olaylarini anlamadim okudum tartişmişsiniz. Kutuyu atip kendi eşyam gibi mi getirmem lazim Türkiye'ye.

Hocam durum nedir aldınız mi, ben de almanyadayim şu an TR'de 16'nin lira fiyati var burada 500 euroya buldum guncel kurla 8bin civari yapiyor yari yariya para cebimde kalir. Ama vergi olaylarini anlamadim okudum tartişmişsiniz. Kutuyu atip kendi eşyam gibi mi getirmem lazim Türkiye'ye.

Merhaba ben Türkiye'den aldım Almanya da kolay bulabildiniz mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı