Yurtdışından PS5 almak

Kardeşim 1,5 ay sonra Hollanda'ya gidecek. Oradan PS5 getirmek istiyoruz. İnternette PS5 alabileceğimiz fiziki bir mağaza bulamadık. Fiyatı da 430 Euro'yu geçecektir muhtemelen. Siz sorun yaşadınız mı?

430 euro'yu geçince ne kadar vergi ödeniyor? ve konsollara ötv de dahil sanırsam. Aşağıda ki yazıyı da anlayamadım 430 avro düştükten sonra mı vergi hesaplanıyor?

- AB ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18

"Yolcu beraberinde getirilen eşyanın bu değerleri aşması halinde, 1500 Avroyu geçmemesi kaydıyla eşyanın vergilendirilmesinde muafiyet miktarına [150 (15 yaş altındaki yolcular için) veya 430 Avro] tekabül eden vergi düşüldükten sonra kalan kısım için yukarıda belirtilen tek ve maktu vergi uygulanır."

430 euro'yu geçince ne kadar vergi ödeniyor? ve konsollara ötv de dahil sanırsam. Aşağıda ki yazıyı da anlayamadım 430 avro düştükten sonra mı vergi hesaplanıyor?

- AB ülkelerinden doğrudan gelmesi durumunda %18

"Yolcu beraberinde getirilen eşyanın bu değerleri aşması halinde, 1500 Avroyu geçmemesi kaydıyla eşyanın vergilendirilmesinde muafiyet miktarına [150 (15 yaş altındaki yolcular için) veya 430 Avro] tekabül eden vergi düşüldükten sonra kalan kısım için yukarıda belirtilen tek ve maktu vergi uygulanır."
Almanyada satın alirken kasada, tax free yerlerinde vergi iadesi almak için gereken fiş tarzi şeyden talep etmen gerekiyor sonrasinda havalimaninda dedigim yerlerden vergini iade alabilirsin. Turkiyeye sokarken 1 tane getiriyorsan ve senin ustuneyse sıkıntı yok ustune de para ödemiyorsun diye biliyorum. En azindan bana gümrukte kontrol yapan eleman oyle dedi.

Kardeşim 1,5 ay sonra Hollanda'ya gidecek. Oradan PS5 getirmek istiyoruz. İnternette PS5 alabileceğimiz fiziki bir mağaza bulamadık. Fiyatı da 430 Euro'yu geçecektir muhtemelen. Siz sorun yaşadınız mı?
Hocam merhaba,

Hollada da fiziki bir mağaza bulabildi mi kardeşiniz?
Ben de hafta sonu Amsterdam'a gideceğim ancak o kadar araştırmama rağmen bulamadım. Amazon'da bile 840 euro civarında satılıyor.

Geri
Yukarı