Yurtdışından telefon getirtmek

snowshade35

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Yurtdışından S20 Plus getirteceğim. Açma işlemleri nasıl oluyor biraz baktım ama bayağı zorlaştırmışlar. İşlemler nasıl oluyor? Ve telefon geldiğinde Samsung garantisi kapsamında mı? Ben 1 sene garanti veriyorlar diye biliyorum.

Merhaba arkadaşlar,
Yurtdışından S20 Plus getirteceğim. Açma işlemleri nasıl oluyor biraz baktım ama bayağı zorlaştırmışlar. İşlemler nasıl oluyor? Ve telefon geldiğinde Samsung garantisi kapsamında mı? Ben 1 sene garanti veriyorlar diye biliyorum.

Merhabalar. Yurtdışından telefon getirdiğinde kimin pasaportuna kaydettireceksen 3 yıl içerisinde başka telefon kaydettirmemiş olması gerekir. 1500 TL harcını yatırmalısın. E devletten kolayca yapabiliyorsun kaydını.

Garantisi aldığınız ülkede geçerli, ülkemizde garantisi olmuyor. Ülkeye giriş yaptığınız pasaport ile 1838 TL ödeyerek kayıt ettiriyorsunuz E-devlet üzerinden. Pasaport ve telefonda kullanılacak sim aynı kişi üzerine olmalı hattın çalışması için.

Yurt dışından son iki ayda gelen birisinin e devletine giriyorsun.
Cihazın kaydını e devlet üzerinden IMEI kaydet seçeneğinden pasaport üzerine yapıyorsun.
Sonra vergi dairesine gidip IMEI kayıt bedelini (en son 1750 TL civarında idi) ödüyorsun.

Daha sonra sana SMS geliyor ve işlem tamam.

Garanti olayını Samsung'dan sorgula bazı cihazlara global garanti var.

O kişinin yurt dışına giriş çıkış yaptırması gerekmiyor mu ? Kaydı olacak pasaportun yurtdışı giriş çıkışının olması gerekiyor diye biliyorum

IMEI kayıt harç ücreti 1838 TL.

Pasaport harcıyla beraber o kadar oluyor eğer pasaportun halihazırda duruyor harcı yatırıldıysa düz 1500 diye biliyorum.
O kişinin yurt dışına giriş çıkış yaptırması gerekmiyor mu? Kaydı olacak pasaportun yurt dışı giriş çıkışının olması gerekiyor diye biliyorum.

Evet. Dediği gibi 2 ay geçmemiş olması gerekiyor.

Bu arada telefoncuyla konuştum. 3 te 1'i fiyatına imei kayıt ettiriyoruz dediler. Parasında değilim, normal devlet harcınıda veririm. Şuan tek sıkıntım yurt dışına giriş çıkış yaptırmak.

Geri
Yukarı