Yurtdışından ürün getirip, satmak

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar yakın zamanda ülkemin ne kadar teknoloji fakiri bir ülke olduğunu, 2 kuruşluk kalitesiz bir mala nasıl 8 lira verdiğini, 8 lira verdiği malın aslında 2 lira olduğundan habersiz olduğunun farkına vardım.

75 doları aşmayan ürünleri yurt dışından gertirmeye karar verdim. Mesela TT eSport Drocco Signature kulaklık Türkiye'de 430 TL fiyattan satılıyorken, Amazon'da 60 dolar.
Yani 150 liraya, 1 ay sonra elime alabiliyorum, gümrük sıkıntısı da çekmiyorum.

Hal böyle olunca beynimde şimşekler çakmaya başladı. 450 liralık kulaklığa 150 TL para harcayarak sahip olabileceğinin farkına vardım.

Sizce 150 liraya getirtip, kutusunu açmadan, faturası ile birlikte yurt içnide satabilir miyim?
Bu işten kar edebilir miyim?

Peki aynı kart ile, her seferinde farklı bir kişi adına ( örneğin kuzen veya yiğenim ) sipariş verirsem ne olur?
Sonuçta 1 ton arkadaşım var, ben değil de onlar alıyormuş gibi düşünelim, ancak alınca bana hediye ettiklerini düşünelim :)
O zaman sınırsız ürün getirebilirim galiba?

Mayıs ayında arkadaşım dönüyor zaten, çantasında bolca yer vardır :) O yönden de imkanım var, çok ihtiyacım olursa da farklı isim ve kart ile alırım, sağolun.

Peki güvenilir satıcılar kimler yada nasıl alışveriş yapacağımıza dair bir kaynak var mı? Ben de kulaklık aldım. İçim acıdı. 160 tl verdim. Dışta ise, 50 tl.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı