Yurtiçi Kargo değişen takip numarası

aloneyusuf

Femtopat
Daha fazla  
Bugün başıma gelen bir şeyi sizinle paylaşıp daha önceden böyle bir şey yaşayan varsa birbirimize yardımcı olabilmek için yazıyorum. Hayatımda ilk defa Yurtiçi Kargo'dan sipariş bekliyorum mevzuatı bilmiyor olabilirim fakat kafam karıştı. Geçen hafta cuma günü bir internet sitesi üzerinden alışveriş gerçekleştirdim satıcıya ne zaman kargoya verilir dediğimde haftasonraları ve pazartesi günü 1Mayıs tatil olduğundan göndrrme yapmıyoruz salı günü kargolama başlar dendi ve öylede yaptılar salı günü (yani dün) hem satın alımını gerçekleştirdiğim internet sitesinden gerek Yurtiçi Kargo firmasından tarafıma bir kargo takip numarası ulaştı.(aşağıdaki ilk gelen SMS) internet sitesine tıkladığımda kargomun tahmini geliş süresinin perşembe olduğunu öğrendim daha sonrasınsa bugün Yurtiçi Kargo bana yeni bir SMS attı mesajı incelediğimde sizde fark ederseniz ki hem kargo numarası hem de kargo takip numarası değişmişti "sanki yeni bir sipariş vermişim gibi"benim şimdi aklıma iki seçenek geliyor birincisi şu acaba kargo firması kargonun biraz gecikeceğini düşünüp yeni bir tahmini geliş süresini öngördü ve değiştirmek istedi bunun sonucunda da yeni bir SMS gönderdiler fakat böyle olsaydı kargo numarasıda değişir miydi? Çünkü göndericiden aldıkları teslim tarihlerini bile değiştirmişler oysaki satıcı firma dün kargoya vermişti ürünü... İkinci ihtimal ise satıcıdan daha önceden de ürün almıştım bir muhabbet sohbetimizde olmuştu acaba bir hediye mi göndermek istedi bu fikre kapılma sebebim ise şu kargo numarasının değişmesi eğer sadece tahmini ulaştırma sürelerini değiştirmek için yeni SMS atmış olsalardı kargo numarasını değiştirmezlerdi ya da ben öyle biliyorum çünkü kargo numarası her sipariş için biricik gibi düşünüyorum fakat satıcıda hediye göndermek isteseydi aynı siparişin içinde olurdu göndermek istediği şey...biraz uzun yazmışım olayı iyi anlatmak adına kafamda çözemedim bir umut buraya danışmak istedim bilgi ve görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230503-181049_Messages.jpg
    Screenshot_20230503-181049_Messages.jpg
    38,1 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20230503-181316_Chrome.jpg
    Screenshot_20230503-181316_Chrome.jpg
    43,8 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_20230503-181415_Chrome.jpg
    Screenshot_20230503-181415_Chrome.jpg
    44,9 KB · Görüntüleme: 31
Satıcınızla iletişime geçseniz daha sağlıklı olur. Belki size ürünü yolladığını unutup bir daha yollamış bile olabilir. Kargo numarası değişmez çünkü.

Evet gerçekten milyonda bir gerçekleşebilecek bir olay gibi duruyor satıcımla görüşmeyi denemek yararlı olabilir
Satıcınızla iletişime geçseniz daha sağlıklı olur. Belki size ürünü yolladığını unutup bir daha yollamış bile olabilir. Kargo numarası değişmez çünkü.
önerin için sağol

Satıcıya ulaşmaya çalıştım dönüt bekliyorum ama aynı ürünü unutup göndereceklerini pek sanmıyorum sonuçta tek bir ödeme yapılmış kayıtları dekontları her şeyi belgelidir yarın evde kargo beklesem mi beklemesem mi işim var evde kimsede yok talihsiz bir durum

Geri
Yukarı