Yurtiçi Kargo Kargom Kayıp

Anfeidrol

Hectopat
Selam. 2 ay önce İtopya'dan aldığım Gigabyte G24F-2 monitörü panel gittiği için İtopya'ya geri yolladım 1 hafta önce. Az önce arayıp kargonun kayıp olduğunu söylediler. Bulunamadığı takdirde gidip şubeden tazmin dilekçesi yazdığım takdirde ürün ücretini yatıracaklarını ilettiler. Sıkıntı şu ben ürünü indirimde 3500 TL'ye almıştım şu anda 5100 lira gözüküyor İtopya'da. Ekstra para almak çok da umurumda değil açıkçası, ben monitörü istiyorum sadece. Bana monitörün benim aldığım ücreti mi yoksa güncel fiyatı üzerinden mi bir geri ödeme yapılır? Daha önce benzer şeyler yaşayan arkadaşlar deneyimlerini yazarsa çok iyi olur. İnternette net bir bilgiye ulaşamadım çünkü.

Selam. 2 ay önce İtopya'dan aldığım Gigabyte G24F-2 monitörü panel gittiği için İtopya'ya geri yolladım 1 hafta önce. Az önce arayıp kargonun kayıp olduğunu söylediler. Bulunamadığı takdirde gidip şubeden tazmin dilekçesi yazdığım takdirde ürün ücretini yatıracaklarını ilettiler. Sıkıntı şu ben ürünü indirimde 3500 TL'ye almıştım şu anda 5100 lira gözüküyor İtopya'da. Ekstra para almak çok da umurumda değil açıkçası, ben monitörü istiyorum sadece. Bana monitörün benim aldığım ücreti mi yoksa güncel fiyatı üzerinden mi bir geri ödeme yapılır? Daha önce benzer şeyler yaşayan arkadaşlar deneyimlerini yazarsa çok iyi olur. İnternette net bir bilgiye ulaşamadım çünkü.

Tazmin dilekçesinde fiyat belirttiysen belirttiğin fiyat ödenir belirtmediysen 5100 TL gelir.

Para yerine monitör'ün aynısını vermiyorlar mıymış?

Para yerine monitör'ün aynısını vermiyorlar mıymış?
Yani İtopya ile alakalı bir durum değil direkt kargo şirketi sorumlu olduğu için bu şekilde diye düşünüyorum.

Tazmin dilekçesinde fiyat belirttiysen belirttiğin fiyat ödenir belirtmediysen 5100 TL gelir.

Özellikle ben belirtiyor olsam bile ürünün güncel fiyatını belirtmem gerekmez mi zaten, ekstra fiyat talebi gibi bir şey absürt olmaz mı?

Sonuç ne oldu ? Bende de aynı sorun var . Ne gibi bir yol izledin ve ne aldın bilgilendirirsen sevinirim ?

Sonuç ne oldu? Bende de aynı sorun var. Ne gibi bir yol izledin ve ne aldın bilgilendirirsen sevinirim

Bu postu attıktan sonra kargonun kaybolduğu yerin bölge müdürlüğünün telefon numarasını ilettiler ve orayla görüştüm. Bana istersem hemen şimdi gidip tazmin dilekçesi yazabileceğimi ama birkaç gün beklememi önerdiler. Bazen karışıklık yaşanabiliyor ve farklı yerlere gönderilebiliyormuş. Ben beklemeyi tercih ettim. İki gün sonra kargomun bulunup göndermek istediğim adrese iletildiğiyle alakalı tekrar aradılar böylece tazmin dilekçesiyle vesaire uğraşmak durumunda kalmadım yani. Dilekçe konusunda nasıl bir süreç işliyor o konuda yardımcı olamayacağım ne yazık ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı