Yurtiçi Kargo saçmalığı "geldik yoktunuz"

Nahz

Kilopat
Bugüne kadar Yurtiçi Kargo ile bir sorun yaşamamıştım, fakat iyice bozmaya başladılar kendilerini. Bugün koltuğum Yurtiçi Kargo ile gelecekti, ben ve ailem evde olmamıza rağmen Yurtiçi Kargo ürünü getirmeyip üstüne "geldik evde yoktunuz, gelin şubeden alın." Mesajı gönderdiler.

İlk defa böyle bir şey yaşıyorum. Kendilerini aradım neymiş geldikleri adrese bir daha gelmiyorlarmış, biz gidip alacakmışız. İyice saçmalıyorlar.

En yakın dedikleri Yurtiçi Kargo şubesi de çok uzak. Alamayacağımı belirttim "şu an sistemden kontrol edemiyoruz pazartesi arayın." Diyorlar.

Hocam koltuklar ağır olduğu için kargocu in işine gelmiyor kim taşıyacak o kadar yükü.
Bende bu olayı MNG de yaşadım şubeye gitmedim fakat masa sipariş etmiştim adam masayı binanın önüne koyup gitti neymiş 25 kg üstüne yardım bile etmiyorlarmış 40 kiloluk masayı tek başıma 3 kat taşıdım.

Hocam koltuklar ağır olduğu için kargocu in işine gelmiyor kim taşıyacak o kadar yükü.
Bende bu olayı MNG de yaşadım şubeye gitmedim fakat masa sipariş etmiştim adam masayı binanın önüne koyup gitti neymiş 25 kg üstüne yardım bile etmiyorlarmış 40 kiloluk masayı tek başıma 3 kat taşıdım.
İlk kez koltuk sipariş verdiğimde kuryeci apartman kapısının önüne kadar getirmişti, pencereden gördüm beraber taşıdık eve kadar. Yani gelip en azından arasalardı yardım için yine yardım ederdim. Ama bu yaptıkları iyice saçma.

Dostum çoğu kişi bu sıkıntıyı yaşıyor ben asla yurtiçiyle çalışmıyorum site üzerinden aldığım satıcının anlaşması varsa yurtiçi kargo'yla aynen şunu diyorum : PTT kargoya yada aras kargoya şahsi olarak verirseniz diye rica ediyorum çoğu kırmıyor valla sende kullan bunu. Bir daha böyle birşey yaşamazsın. Şöyle bir kargo şirketinden bahsediyoruz:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yorumsuz...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yorumsuz...
Adamlar karpuz fırlatır gibi kargo fırlatıyor yuh yani!
Aldıkları para helal mi oluyor şimdi bunların?

Hız konusunda gayet iyi bir firma, daha önce internet alışverişlerimde ürün kargoya verildikten sonra ertesi gün sabah bulunduğum şehirde oluyordu ama dağıtım konusunda gerçekten sıkıntılı elemanları var. Yurtiçi Kargo kullanılacaksa en iyisi paketi gidip şubeden almak.

Çalışanların sucu yok. Adamlar haklı. Ağır şartlar altında çalışıyorlar. Aç gözlü şirketler bir adama on adamlık iş yaptırmayıp dağıtıcı araç ve kurye sayısını arttırırsa bu sorunlarda ortadan kaybolur. Ama olur mu patronların gözü doyar mı ki?

Geri
Yukarı