Yurtta dolap güvenliği için ne yapabilirim?

desibel

Centipat
Arkadaşlar yurda laptop götüreceğim. Laptopu tutabileceğim tek yer dolap, dolabı nasıl güvene alabilirim diye düşündüm ve aklıma sadece sağlam bir asma kilit almak geldi. Asma kilitlerin çoğu birbirinin anahtarı ile açılabiliyor biliyorsunuz, özellikle ucuz ve aynı marka asma kilitlerin anahtarlari aynı oluyor sanırım. Farkli markalarin anahtarı farklı marka kilidi açtığı da bir gerçek. Bunun için kilidi ucuz marklarinkinden farklı bir şekle sahip asma kilit alacağım. Bunun için öneriniz var mıdır? Daha önce kullandığınız, gördüğünüz bir marka? Veya başka öneriniz var mıdır bu konu hakkında?

Yurtta kolay kolay bilgisayar hırsızlığı olmaz ben 5 yıl içerisinde 1 kere bile duymadım. Ama yıldız asma kilitler oluyor onlardan alabilirsin istersen.
yıldız asma kilit derken hocam? marka olarak yıldız mı? Birde hocam çalmak isteyen çok kolay çalar Özellikle Cuma namazı saatlerindeki yurdun boş olduğu zamanlarda

Çalmak isteyen her türlü çalar. Kyklarda kamera vs yok maalesef.
doğru ancak alabildiğim kadar önlemimi almak isterim

Kilidin takıldığı yer önemli. İnce saç ve uzunsa en iyi kilit bile işine yaramaz. Hiç zorlanmadan sacı yamultur açar. Kapak içeriden kilitleniyor mu mesela. Sen şantiyelerde neler nasıl çaldıklarını görsen. Zamanında koğuşta kalanlardan çok çektim.
hocam kilit için ayrı yeri var, gidipte dolabı veya kilidi kıracaklarını sanmıyorum ancak her anahtarla açılmayacak bir asma kilit bulmak istiyorum. bazı asma kilitler çok kolay açılıyor. Özellikle ucuz ve çin malı olanlar. bunlar sıklıkla satıldığından ve anahtarları nerdeyse aynı olduğundan kolay açılıyorlar

Ucuz kilit almayın bir tık üstünü alın. Ucuzları dokunduğunuz gibi elinizde kalıyor. Onun dışında yurtta bilgisayar çalınması çok zor. Gerçi çalmak istedikten sonra her türlü çalınır.
asma kilidi açarsan sessiz sedasız çok kolay çalarsın. Kimsenin ruhu duymaz. Özellikle Cuma namazı saatlerinde koridorlar ve odalar boş olur ;) ( en azından bizim yurtta öyle)

Son düzenleme:
Yıldız asma kilit derken hocam? Marka olarak yıldız mı? Bir de hocam çalmak isteyen çok kolay çalar özellikle cuma namazı saatlerindeki yurdun boş olduğu zamanlarda.

Doğru ancak alabildiğim kadar önlemimi almak isterim.

Hocam kilit için ayrı yeri var, gidip de dolabı veya kilidi kıracaklarını sanmıyorum ancak her anahtarla açılmayacak bir asma kilit bulmak istiyorum. Bazı asma kilitler çok kolay açılıyor. Özellikle ucuz ve Çin malı olanlar. Bunlar sıklıkla satıldığından ve anahtarları neredeyse aynı olduğundan kolay açılıyorlar.

Asma kilidi açarsan sessiz sedasız çok kolay çalarsın. Kimsenin ruhu duymaz. Özellikle cuma namazı saatlerinde koridorlar ve odalar boş olur ;) ( en azından bizim yurtta öyle)

1690229960168.png

Yıldız anahtarlı asma kilitler var kolay kolay kimse kullanmaz ve birbirlerini açma derdinde olmaz.

Çalmak isteyen her türlü çalar. KYK'larda kamera vs yok maalesef.

Odalarda yok koridorlarda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı