Yurtta Turkcell Superbox Kullanmak

Zaten muhtemelen 10Mbps paketi alacaksın, o da LTE bandının 1 çizgi çektiği yerde bile 10'u verir diye düşünüyorum. Sınırsızı kaldırdılar, 500Mbps kotalısı geldi ki o da yine 280 TL idi sanırım. Arkadaşım beylikdüzünde mecburen superbox kullanıyo kendi evinde altyapı yok karşısında yanında fiber var..

Bende Beylikdüzü'n de oturuyorum. Superbox alacağım size ulaşabilirsem eğer bir kaç sorum olacak.

Ben de KYK'da kalıyorum. Sorunsuz kullanıyorum şu an. Arayüzden LTE yerine 3G seçtim. LTE'de kalırsa sorun yapıyor. 10 Mbit sabit alıyorum. Kurulumu da yurdun girişindeki güvenlikte yaptık. Cihazı fişe takıp ayar yapması yeterli.

Bende Beylikdüzü'n de oturuyorum. Superbox alacağım size ulaşabilirsem eğer bir kaç sorum olacak.
Ancak dönüş yapabiliyorum yönetim sağolsun. Ben değil arkadaşım kullanmakta. Esenyurt kısmında siteler vardı sokak ismini unuttum 212 Sk. dı sanırım. Sorarım isterseniz siz bana yöneltin sorularınızı iletirim.

Ekleme: Şöyle söyleyeyim, başlancıçta modem ayarlarına hiç dokunmamıştı arkadaşım, ikide bir modemden kopuyor diyordu cihazlar. Birkaç ince ayar yaptık ve sonrasında hiç sorun çıkarmadı. Ping biraz yüksek oluyor mesela BF1 oynuyoruz ben 40-50 o 80-100 değişiyor. Benim asla anlık pingim fırlamaz, onun ara sıra fırlayabiliyor. Sebebi hızı 10Mbps sonuçta ve evde bağlı başka bir cihaz 2 saniye veri çekse oyunda ping fırlıyor anlık. Can sıkıcı bir durum ama fazla etkilemiyordu yani çatır çatır oynuyorduk.

Turkcell sim kartlı bir telefon ile modemi konumlandırmayı düşündüğünüz yerden (ev içerisinde) hız testi yapıp denemeler yapabilirsiniz. Turkcell çok kaliteli (eski TT'ciyim) tek çizgi sinyal bile çekse 10Mbps rahat verir diye düşünüyorum. (ancak o şekilde ana ping de saçma olabilir)

Ancak dönüş yapabiliyorum yönetim sağolsun. Ben değil arkadaşım kullanmakta. Esenyurt kısmında siteler vardı sokak ismini unuttum 212 Sk. dı sanırım. Sorarım isterseniz siz bana yöneltin sorularınızı iletirim.

Ben Mehterçeşme de oturuyorum Esenyurt diye geçiyor kısmi olarak. 4.5 G kapsama alanında olmadığımı söylediler. Ancak ben Turkcell bir hat ile çok iyi değerler alıyorum. Alırsam problem yaşar mıyım bilmiyorum. Arkadaşınız bana yakın ise evim de deneme imkanı olursa en azından Superbox almadan önce nasıl bir sonuç çıkacağını görmüş olurum.

Ben Mehterçeşme de oturuyorum Esenyurt diye geçiyor kısmi olarak. 4.5 G kapsama alanında olmadığımı söylediler. Ancak ben Turkcell bir hat ile çok iyi değerler alıyorum. Alırsam problem yaşar mıyım bilmiyorum. Arkadaşınız bana yakın ise evim de deneme imkanı olursa en azından Superbox almadan önce nasıl bir sonuç çıkacağını görmüş olurum.
Telefondan yapılan test ile aynı sonucu verir. Modem neredeyse aynı bandları kullanıyor. Turkcell hat takılı cep telefonundan yaptığınız test net şekilde 10Mbps üzeri ise Superbox'ı sorunsuz kullanabilirsiniz.

Telefondan yapılan test ile aynı sonucu verir. Modem neredeyse aynı bandları kullanıyor. Turkcell hat takılı cep telefonundan yaptığınız test net şekilde 10Mbps üzeri ise Superbox'ı sorunsuz kullanabilirsiniz.
50 ve 120 Mbps arası oynuyor sürekli böyle çıkıyor testlerde. Ve tabi ping de minimum 30 maximum 40 çıkıyor.

50 ve 120 Mbps arası oynuyor sürekli böyle çıkıyor testlerde. Ve tabi ping de minimum 30 maximum 40 çıkıyor.
Evinizde 4G çok güzel çekiyor sorun yok rahat olun. Mecburen alacaksanız SuperBox'ı sorunsuzca kullanabilirsiniz. Fiyatını yüksek buluyorum tabi ama yapacak da bir şey yok. Altyapı olmayanın farklı çare bulması çok zor. Alacağınız paket 10 veya 20 olsun sorunsuz kullanırsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı