YZF R125 vs CBR125R

R125 alırsan son sahibi olursun. Bir düşürdün mü 80'lik olursun. Yatık pozisyonun iyi olduğunu kim söyledi ayrıca? 125 cc motorda ne kadar rüzgar yiyebileceksin ki yatık durmanın bir avantajı olsun. CBR125 iyidir, bakkalda bile parçasını bulursun. Ama bu cc'deki SS görünümlü aletlere hiç güvenmeyin, tipi kadar gitmiyor.

Krank kırması şöyle oluyor. Krankları eski tip rulmanlı krank. Eğer motul 7100 gibi full sentetik bir yağ koyarsan rulmanları yağlayamaz var krank kitler, boşluk yapar. CBR için geçerli bu. YZF nasıldır bilmem. Ben MT-25 kullanıcısıyım.

Krank kırması şöyle oluyor. Krankları eski tip rulmanlı krank. Eğer motul 7100 gibi full sentetik bir yağ koyarsan rulmanları yağlayamaz var krank kitler, boşluk yapar. CBR için geçerli bu. YZF nasıldır bilmem. Ben MT-25 kullanıcısıyım.
Saol bir şey sorayım sana 10 bin TL ye piston arızalı yzf r125 var alınır mı 2012 model galiba

Arkadaşlar ben bu 2 motor arasında kaldım. CBR sürekli krank kırıyor diye duyuyorum, YZF de ise oturuşu rahatsız diyorlar yardımcı olur musunuz? Yaşım 16 boy 185 kilo 74 (racing oturuş pozisyonu hoşuma gidiyor.

Yamaha YZF R125, CBR'a göre daha hızlı kalkışlar yapabiliyor ve daha hızlı. Ancak aralarında dağlar kadar fark yok ayrıca ileride racing motorlar kullanacaksan YZF'nin oturuş biçimi alışmanda yardımcı olacaktır. Görüşün olarak motordan anlamayan birine 1000CC desen inandıracak bir motor.

YZF aldığında herhangi bir parça hasar görür ise yenisini almak epey maliyetli olacağı için maddi durumunda önemli. Ben şahsen yerinde olsam YZF tercih ederdim...

Geri
Yukarı