Yamaha YZF R125 vs Honda CBR125R

ilhan taha

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir motor alıcam ilk motorum olacak. Sizce hangisini alıyım? Daha yeni olduğum için pek anlamıyorum o yüzden yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Scooter'lar da dürümcünün eve servisi gibi geliyor bana. Ben de ehliyeti alınca büyük ihtimal CBR alacağım.
Ama kişiden kişiye değişen şeyler bunlar, ben o seviyeye gelince şehirler arası yolculuk da yapacağım. Sen şehir içi, okul-ev ya da ev-iş yapacaksan gerçekten Scooter daha mantıklı olur. Rahat olur en azından.

Yeni başlayanlara Scooter önerilir veya hafif bir vitesli motosiklet. Scooter'in avantajı sadece gaz ve fren olduğu için hakimiyetini yola verebiliyorsun, viteslide ise daha fazla kombinasyon gerekiyor, hem vites küçültüp hemde ıslak yolda düşmemek adına ön ve arka freni aynı anda kombine kullanmak vs. gibi şeyler seni bekliyor. Ben ikisi arasında CBR öneririm, zira parçası ucuz, oturuş pozisyonu nerdeyse dik sayılır, R125'de ise baya bildiğim MotoGP'de gibi yatmanız gerekiyor, parçası CBR 125'e kıyasla daha pahalı. Ayrıca kaliteli yumuşak hamurlu bir lastik alın, koruma takozu kullanın, mutlaka eğitim alın ve bu sıcak yaz günlerinde dahil ekipmanı asla eksik etmeyin.

CBR 125 yeni başlayan için daha mantıklıdır. Hem daha güzel görünüyor hem az yakıyor. Hem koltuğu yere daha yakın. Yani kesinlikle CBR 125. Bende yeni başlıyorum. 1 seneye kadar param birikir. R25 alıp uzun bir süre binmeyi düşünüyorum. Tavsiye etmiyorum! Şimdiden hayırlı olsun :D

Örnek olarak ne verebilirsiniz? Ben çok Scooter bakmadım, yalan yok. Ama ne zaman bir bakayım desem kurye motoru gibi modeller ile karşılaşıyorum.

Bu arada ikinci el mi bakmak lazım yoksa sıfır mı ilk motora?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı