"Z" kuşağı neden bu kadar önemli olabilir?

,
Peki y kuşağına ne dersin?"Müslümanım" deyip de 5 şartı sayamayanlar var.;)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Y kuşağını bilmiyorum, yorum yapamam.

Sol çomarlarının sağ çomarlarından daha kötü bir durumda olduğunu düşünüyorum. Tanıdığım bir çok insan hükümete karşı ama neden karşı onu bile bilmiyor. Yanlış anlamayın şimdi bütün solcuları yada sağcıları çomar kefesine koymuyorum ama sol çomarları daha sinir bozucu.

Sorunuza gelirsek Z kuşağının bu kadar önemli olmasını ben sosyal medya ile bağdaştırıyorum artık taraflı haber yapılsa bile bağımsız bir kuruluş sadece interneti kullanıp insanlara doğru haberleri verebiliyor.

Z kuşağındanım, ileride Almanya'ya yerleşmeyi düşünüyorum. Büyük ihtimal ile de oradan bir hanım ablamızla evlenip kurulacağım, iktidar ile de hiç sıkıntım olmayacak.

İktidarın sonunu Z kuşağı getirecek, ondandır bu telaş bu korku.

Enes Batur ve Aleyna Tilki'nin bir lafına bakar en az yarısının tercihi. Zekası olmadıktan sonra ister boomer olsun ister zoomer olsun. Her nesil aşağı yukarı birbirinin aynısı. Belki yaş ilerledikçe görüşleri ve fikirleri değişiyor insanların kim bilir.

Cumhuriyet gençliği de böyleydi, şimdi hepsine boomer denilip geçiliyor. Konu kişilerde bitiyor bana göre. 18 yıllık bir iktidar gidecekse de ekonomik sebeplerden gidecek zaten ömrünü fazlasıyla doldurdu.

Enes Batur ve Aleyna Tilki'nin bir lafına bakar en az yarısının tercihi. Zekası olmadıktan sonra ister boomer olsun ister zoomer olsun. Her nesil aşağı yukarı birbirinin aynısı. Belki yaş ilerledikçe görüşleri ve fikirleri değişiyor insanların kim bilir.

Cumhuriyet gençliği de böyleydi, şimdi hepsine boomer denilip geçiliyor. Konu kişilerde bitiyor bana göre. 18 yıllık bir iktidar gidecekse de ekonomik sebeplerden gidecek zaten ömrünü fazlasıyla doldurdu.
Bahsettiğin kısım beyni olmayan tiktok kullanan tek hücreli canlılar. Burada arkadaşın bahsettiği, bitirecek olan kısım, çalışıp da bir şey elde edememiş insanlar. Genç yetişkin olarak tanımlanabilecekler.

Z Kuşağını ben 2'ye ayırıyorum
1: "Gerizekalılar"
2: "Kafasını Çalıstıran"
1.kategorideki bireylerden bir örnek vereyim
Okulumuzda okuyan bir arkadaş "Atatürkçüyüm diyor ama Atatürkçülüğün kelime anlamını dahi bilmiyor ama sorsan "Atatürkçü"
Bu arkadaşlar Türkiye'nin her bölgesinde var ama özellikle İzmir civarlarında çoğu kişi Atatürkçü ama Atatürkçülükle alakalari bile yok, maksat toplum önünde Atatürkçü bir birey gibi gözükmek.Bu kategorideki bireyler bir konu hakkında hiçbir şey bilmeden çok şey biliyorlarmiş gibi konuşurlar. Yanlış anlaşılmasın mesele sadece Atatürkçülük değil başka konularda bile araştırma yapmadan bağnazlık yapmalari.
Hayatlarını topluma göre yaşamaya çalışırlar.
2.Kategorideki bireyler bana göre daha sessiz en azından bir konu hakkında konuşmadan önce o konuda bilgi birikimi olması gerektiğini bilen insanlar. Bu bireyler zeki ya da ultra bilgili insanlar değiller sadece neyin ne olduğunu nerde ne yapmasını gerektiğini bilen insanlardır.
Bana göre Z kuşağı dediğim gibi 2 ye ayrılıyor bir grup araştırmaz hiçbir şey bilmez ama çok bildiklerini sanarlar.
Diğer grup daha akıllı ve davranışlarını bilen insanlardan oluşuyor.
2 grup birleştiğinde ortaya kaos ortamı çıkıyor. Z kuşağını bana göre ülkede sadece "oy" için dile getiriyorlar.
Bana kalırsa Z kuşağı dediğimiz kuşak başarılarıyla öne çıkmalı.

Geri
Yukarı