"Z" kuşağı neden bu kadar önemli olabilir?

Bana kalırsa Atatürk'den geçinmek aşırı saçma, Moruk Atatürkçüyüm içki içiyorum laik'im. Açıkladığınız şey aynı yazdığım gibi yaş grubuna da ayırabilirsin. 15-20 20-30 gibi lakin arada istisnalar kesinlikle var. Genelleme yapmıyorum.

Dediğim gibi mesele sadece Atatürkçülük değil ama bizim ülkemizde herkes Atatürk ve Atatürkçülüğü maşa yapıyor.

Sayıları oldukça fazla ve çoğunluğu belli bir neslin mensubu örneğin. Dediğim gibi ekonomi asıl önemli olan noktadır burada. Çok değil 5 sene önce bile bir şekilde orta seviye bir bilgisayar ve iPhone almak bugünkü kadar zor değildi. 10 sene önce ise doların değer kaybı ve Türkiye ekonomisinin canlı olması ve asgari ücretli çalışan sayısının azlığıyla daha iyi bir ortam vardı. Z kuşağı o zaman oy verebilseydi yine 50% alacaktı hükümet.

Bir de şu yanılgıya düşüyor insanlar, eskiden diyorlardı "her 2 kişiden birisi hükümete oy vermiş, benim çevremde kimse yok". Z kuşağı da buna döndü, senin çevrendeki, senin gördüğün, seninle aynı ortamlarda bulunan Y, X, Z tüm kuşaklar aslında aynı. Diğer tarafı görmeyince herkesi aynı sanıyorlar.

Durum bana göre bundan ibaret, ekonomiden sonu gelecekse gelecektir. Yoksa siyaset manipülasyon üzerine kuruludur, her zaman kitleleri yönlendirecek şeyler bulunur.

Türkiye'yi Z kuşağında ki o zeki kafalar kurtaracak bence. Ama sayımız az çünkü Z kesiminin çoğu TikTok bağımlısı, sevgili işleriyle uğraşan, sabah aşkam oyun oynayan, her şeye körü körüne bağlanan tipler.

Önceki nesiller gibi dinle kandırılamayacak kadar bilgiyi öğrenebiliyorlar. Ümit vadeden tek kuşak, eskileri mezara gömebilecek kapasitedeler.

Son düzenleyen: Moderatör:
4. videoda adam işsizlik yok veya ona benzer bir şey söylüyor (ilk baştaki adam) ardından iş arıyorum diyor. Gerçekten ilginç.

Moruk müslümanım karıya kıza namus bekçiliği yapıyorum sabahtan akşama kadar kahvede çay içiyom okey oynuyom cumadan cumaya namaza gidiyom ayakkabı çalıyom!

Son düzenleme:
Z kuşağa hiç birşeye körü körüne bağlanmaz o eski kuşakların huyu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…