Z serisi anakart kullanmadan i5 10400F almak mantıklı mı?

Joshiferxx

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda bir sistem toplayacağım ve oyun odaklı olacak ancak aklıma takılan soru şu: i5 10400F'de Z serisi anakart olmadan RAM'ler en fazla 2666 MHz'de çalışıyormuş benim alacağım RAM'ler 3000MHz sizce aradaki MHz farkı sistemde performans farkı yaşatır mı? Yoksa 400TL daha fazla olan R5 3600'lü sistemi mi alayım?

Onun yerine i7 10700F ve B460 anakart daha iyi olur bence ve i7 10700F alirsan RAM'ler 3000MHz'de calisacak. (i5 10400F ve Z490 yerine bunu onerdim.)

Hocam ben hazır sistem alacağım da aklıma takılan konu şu: i5 10400F+2060'ya da R5 3600+2060 Intel aldığım zaman RAM'ler 2666MHz'de çalışacak Ryzen işlemci aldığım zaman 3000MHz'de çalışacak ancak 400TL daha fazla vermiş olacağım sizde değer mi?

Hocam ben hazır sistem alacağım da aklıma takılan konu şu: i5 10400F+2060'ya da R5 3600+2060 Intel aldığım zaman RAM'ler 2666MHz'de çalışacak Ryzen işlemci aldığım zaman 3000MHz'de çalışacak ancak 400TL daha fazla vermiş olacağım sizde değer mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bu sistemlerden bahsediyordum ve videoya göre fiyat farkı verilmez gibi geldi. Ayrıca 2060 yerine RX5600 XT'de alabilirim.

Hocam, işlemciler yakın güçte. Intel biraz daha önde kalıyor. AMD tarafında OC avantajı var. Intel tarafı bu konuda biraz katı. Z serisi anakart ve K işlemci olmadan OC olmuyor. İşin tersi RAM OC da olmuyor. Karar sizin.

RTX2060 GTX1660'dan daha iyi bir GPU.
3600X, 10400F benchmark'da bayağı eziyor ki threadleride ayni ekstra Z seri anakart almana da gerek kalmıyacak. Hatta ileride Ray Tracing kullanmiyacaksan 1660 Super MSI ekran karti RTX 2060d'an da iyi ve hesapli. Kalan paraya da islemci sogutucu alirsin saglam.

Hocam bu sistemlerden bahsediyordum ve videoya göre fiyat farkı verilmez gibi geldi. Ayrıca 2060 yerine RX5600 XT'de alabilirim.
Hocam Intel şuan F/P. Yani mantık şöyle işliyor Intel işlemci alıyorsunuz bu da size ekran kartı için bütçe açıyor. Performans kaybı çok yaşamadan diğer parçaları yükseltme imkanınız oluyor.

Gönderdiğiniz linkteki Intel sistemin PSU'suna bazıları iyi diyor bazıları kötü. SSD'nin markası için de SATA olan haline kronik sorunlu diyorlardı. GameGaraj tavsiye ederim eğer hazır alacaksanız.

Hocam Intel şuan F/P. Yani mantık şöyle işliyor Intel işlemci alıyorsunuz bu da size ekran kartı için bütçe açıyor. Performans kaybı çok yaşamadan diğer parçaları yükseltme imkanınız oluyor.

Gönderdiğiniz linkteki Intel sistemin PSU'suna bazıları iyi diyor bazıları kötü. SSD'nin markası için de SATA olan haline kronik sorunlu diyorlardı. GameGaraj tavsiye ederim eğer hazır alacaksanız.
Hocam 7000 TL bütçem var daha iyisi toplanır mı sizce?

Geri
Yukarı