Z1 Compact Su Geçirdi

Stanley

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar;
Ben yaklaşık 6 ay önce Sony'nin kendi Mağazasın'dan Z1 Compact model telefonunu aldım.
İlk gün olsun, aylarca olsun her zaman suya soktum fakat sıkıntı olmadı, Ta ki 2 gün önceye kadar.
Dün telefonu çeşmede yıkadım ve havluyla kuruladım. Telefona yaklaşık 30 dakika bakmadım. Baktığım zaman gördüm ki telefonun dokunmatiği çalışmıyor ve ekran gidip geliyor. Bu bir kere daha olmuştu fakat 10 dakika sonra geçmişti. Bu sefer üstünden 2 gün geçmesine rağmen dokunmatik ekran saçmalıyor.

Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Garantiye göndermeyi düşünüyorum fakat internette okuduğum bazı konularda garantinin su geçiren cihazlara direk "kullanıcı hatası" etiketini yapıştırıyormuş. Yine de garantiye göndericem ama garantiyle uğraşmak istemiyorum. Daha pratik yol olabilir.
Belki başka sıkıntısı vardır ?
Suya sokmadan önce tıkır tıkır çalışıyordu.

Ya arkadaş siz de telefon su geçirmiyor diye duşa bile telefonla gireceksiniz geçirir tabi :LOL: Şaka bi yana geçmiş olsun garantiye gönderme şansınızı deneyin kullanıcı hatası demezlerse iyi
Özellik varken kullanayım dedim ama telefon gitti. :)

Telefonun su geçirmeme özelliğini yıkayarak test etmeniz biraz tuhaf. Adamlar bu özelliği kendi açımdan söylüyorum telefon kaza ile bir su veya başka sıvı ile temas ederse ona karşı koruma sağlaması için koymuştur ama sen telefonu gelişi güzel yıkıyorum diyorsun. Bu gibi durumda garanti dışı kalması bana göre mantıklı gelecektir ama umarım tez zamanda düzelir telefonun ve bir daha telefonunda toz veya kir gibi durumlarda telefonlar için temizleyici kullanmanı öneririm.

Telefonun su geçirmeme özelliğini yıkayarak test etmeniz biraz tuhaf. Adamlar bu özelliği kendi açımdan söylüyorum telefon kaza ile bir su veya başka sıvı ile temas ederse ona karşı koruma sağlaması için koymuştur ama sen telefonu gelişi güzel yıkıyorum diyorsun. Bu gibi durumda garanti dışı kalması bana göre mantıklı gelecektir ama umarım tez zamanda düzelir telefonun ve bir daha telefonunda toz veya kir gibi durumlarda telefonlar için temizleyici kullanmanı öneririm.
O kadar haklısın ki... Keşke bana bu düşünceni bu olay olmadan önce söyleseydin.

Evet bu gece pirince yatıracağım eğer sabahleyin iyileşme söz konusu olmazsa garantiye yollayıp şansımı deneyeceğim artık.

Herkese teşekkürler bu arada.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı