Z3 Compact su geçirdi

Deniz Mete

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar xperia z3 compact telefonum daha 1 aylık 2. dert. Geçen hafta telefon açılmıyor diye garantiye gönderdim.Telefonda darbe izleri var diye garanti kapsamı dışı dediler. Biraz tartışmadan sonra müşteri memnuniyeti açısından yapıp gönderdiler. Yaptıkları şey sistem güncellemesiymiş parça değişimi filan yazmıyordu gönderdikleri kağıtta. Bugün karadenizin tuzlu sularında bir fotoğraf çekmek istedim ve fotoğrafı çektim bi sorun yoktu. Fotoğraflara bakmak için karaya çıkayım derken iki kulaç attım, telefonun ekranı karardı. Power tuşuna basılı tuttuğumda telefonu kapat,yeniden başlat gibi yazılar gözüküyordu yani telefon açıktı.1 saat kadar sonra telefon tamamen kapandı ve hiç açılmadı. Garanti kapsamı dışında olduğu için servise gönderemiyorum. Hemde tuzlu su olduğu için bir daha yapılır mı diye kuşkularım var. Yapılırsa ücreti ne kadar olur bilgisi olan paylaşırsa teşekkür ederim.

Su geçirmez özelliği olması asla su geçirmeyeceğine kanıt değil. Telefonun açık bölümlerini kapatan plastik contalardan su girebilme riski var. Siz telefonu tuzlu suda kullanmışsınız, garanti dışı kalacaktır. Su geçirmez ibareli ürünlerin üzerinde tuzlu suya sokmamak gerektiğini belirtirler. Geçmiş olsun.

Öncelikle geçmiş olsun bu bir kullanıcı hatası olduğu için teknik servisde yapılmaz ve bayağı yüksek fiyata patlar üstelik Sony telefonlar suya dayanıklı yapılır su geçirmez değil.

Öncelikle Geçmiş Olsun Kardeşim büyük ihtimalle telefondaki tuşa bastığın için içeriye su girmiştir.Garanti Konusunda ise bende iphone 5 vardı telefon o kadar yere düştüki ben bile sayamadım her yerinde darbe vardı daha sonradan çakma şarj kablosu kullandım telefondaki şarj %10 iken kendi kendine kapanip acılıyordu bende garantiye yolladım 1 hafta içinde telefonun yenisini yolladılar bu yüzden apple dan asla vazgeçmem.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı