Z170 Deluxe NVMe SSD Kernel Panic Hatası

Cihan Korkut

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• MSI MAG Z590 GAMING FORCE
• İ5 10600-K
• CORSAIR 32 GB 3200 MHZ RAM
• ZOTAC RTX 2060 12 GB
• MSI THUNDERBOLT M4 8K
• DEEPCOOL MATREXX 70 KASA
• DEEPCOOL LS720-WB COLLER
Meslek
Grafiker
Merhabalar arkadaşlar. Yardımlarınıza ihtiyacım var, Samsung 950 PRO 256 GB NVMe SSD kullanıyorum. Kexts olarak NVMeGeneric.kext S/L yüklediğimde sistem bir daha açılmıyor. EFI klasörüne yüklediğimde "10.11 Klasörü" sistem sorunsuz açılıyor ama Kernel Panic Hatası Alıyorum. Kernel Panic'ten sonra sistem reset alıyor ve PC kapanmıyor. Kernel Panic dışında Sistem stabil bir şekilde çalışıyor.

Not: NVMeGeneric.kext Şu anda yeni betası çıkmış olan 10.11.05 beta 3 de test ettim, sonuç gayet iyi. Ama diğer kextleri yüklemeye kalktığımda -ses ya da bluetooth gibi- yine Kernel Panic alıyorum.

Yardımlarını bekliyorum @montezuma.
image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kext Wizard ile /Library/Extensions yüklemeniz lazım daha sonra ise Terminal ile sudo chown –R 0:0 NVMeGeneric.kext (sıfır) kodu kullanın ve rebuild cache yapmayı unutmayın. Bu şekilde bir deneyin bakalım.

"sudo chown –R 0:0 NVMeGeneric.kext" bunu denedim ama sonuç aynı sanırım kext tam olara hazır değil çünkü kext el capitan beta için yapılmış sanırım daha beklemek gerekli başka yöntem denesem mela side by side windows ve osx beraber gpt olarak sanırım clover nvme desteği var?? sen ne düşünüyorsun?

Kext wizard ile kurulum yaptınız mı? Ayrıca denemek den zarar gelmez deneyin bakalım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ses yada Bluetooth kernel vermiyor sadece nvme veriyor belkide etkileşimleri vardır
Ssd için NVMeGeneric.kext
Wifi FakePCIID.kext
Bluetooth brcmpatchram2.kext ve becmfirmwarerepo.kext

Sistem
Asus z170 deluxe
16gb ddr 4 2666 mhz
i5 6600k
Samsung 950 pro 256 gb nvme ssd

Çok enteresanki sadece usb boot edince kernel vermiyor

NVMeGeneric.kext /L/E Yükledim Kernel Panic verdi /S/L/E Yükledim yine Kernel Panic verdi. Demek'ki biraz daha zaman gerekli. Samsung 850 Şu anda Sorunsuz çalışıyorum.
  1. Bluetooth Çalışıyor.
  2. Wifi 5 ghz Çalışıyor.
  3. Ethernet İkiside Çalışıyor.
  4. USB 3.0 Çalışıyor.
  5. Asmedia USB 3.1 Çalışıyor.
  6. Ses ALC1150 Sorunsuz Çalışıyor.
  7. Nvidia GTX970 Sorunsuz Çalışıyor.
  8. cType USB 3.1 Denemedim Daha. )
  9. Uyku ve Uyanma Sorunu yok. Uykudan uynamadan sonra Ses Çalışıyor.
  10. İşlemci i5 6600K Çalışıyor min->800 mhz Max->3900 mhz
  11. Açılması Hızı Yaklaşık 5 Saniye gibi
@montezuma Hw Sensor Sadece CPU sıcaklığı Gösteriyor. HWSensor son sürümünü kullanıyorum.
"HWSensors 6.19.1406" Çalışmamasının sebebi acaba bios olabilirmi Bios Sürümü "1702".

HWSensort Dışında hiçbir sorun yok.

Clover configurator ile usb efi bölümünü mount et, kurulu harddiskteki efi bölümünüde mount et, usb içindeki efi bölümünde ne varsa harddisk içerisindeki efi bölümüne kopyala... USB olmadan açılacaktır...

HWmonitor kextlerini el ile sen yükle.

Kextsler yüklü Boot.log baktım load etmiş ama Görünürde icraat yok :kararsız:

Clover configurator ile usb efi bölümünü mount et, kurulu harddiskteki efi bölümünüde mount et, usb içindeki efi bölümünde ne varsa harddisk içerisindeki efi bölümüne kopyala... USB olmadan açılacaktır...
Sanırım yanlış anladın SSD boot edince kernel panic veriyor. Ama Kurumlum "USB"sinden boot edince sıkıntı yok. Sanırım kexts tam olarak hazır değil, Çünkü boot.log'da sm951 olarak yazıyor. (y)

@montezuma Sanırım sende aynı anakart'tan kullanıyorsun, sende hwsensor çalışıyormu ve bios sürümün nedir?
yardımcı olursan çok sevinirim. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı