Z170 Mi? X99 Mu?

Hasan Petek

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben sistem topluyorum ama hangi anakartı alsam diye düşünüyorum acaba Z170 mi daha iyi olur yoksa X99 mu?

Sistem DDR4 olacak ve RAM daha değiştirmedim RAM önerirseniz iyi olur.

DDR4 Sistemde SLI yaparsak daha iyi bir performans mı veriyor DDR3 e göre?

Asus Z170 Deluxe ne zaman Türkiye'ye gelir?

Arkadaki portları vs. hangisi daha iyi olur benim sistemim için? Veya daha kullanışlı?

Sistemim.

Untitled.png

@er36po @Recep Baltaş @Ali Güngör

Z170 Deluxe konunuzu okudum ve videoyu izledim ama hayla aklım karışık! :(

Yardım eden herkese teşekkürler.​

Son düzenleyen: Moderatör:
Z170, Z97'nin bir üst modeli ama X99'a rakip olamaz. Z170 çipseti bir önceki nesile göre fazladan 4 PCI-E veriyolu daha sunuyor ama SLI/CFX konusunda tam performansı veren X99'dur. Tabi bunun için 40 PCI-E veriyolu sunan bir işlemci kullanmak gerekir.

Z170, Z97'nin bir üst modeli ama X99'a rakip olamaz. Z170 çipseti bir önceki nesile göre fazladan 4 PCI-E veriyolu daha sunuyor ama SLI/CFX konusunda tam performansı veren X99'dur. Tabi bunun için 40 PCI-E veriyolu sunan bir işlemci kullanmak gerekir.
İ7 6700K 40 PCI-E veriyolu veriyor mu?

İ7 6700K işlemciyi Z170 Deluxe ile birlikte kullanabilir miyim? Veya neyi neyle kullanabileceğimi nasıl anlayabilirim yardımcı olur musunuz?
Evet kullanabilirsin. Soket yapısına göre bakılır. Örneğin İ7 6700K 1151 soket , Z170 Deluxe de 1151 soket bu şekilde uyumlu olmuş olurlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı