Z170A GAMING M7 sadece 3 ve 4. RAM slotlarında görüntü geliyor

Tokai

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım MSI Z170A GAMING M7, bugün termal macun yenilemesi yaptım ve bilgisayarıma görüntü gelmedi. Direkt aklıma RAM geldi ve 2 ve 4 slottan çıkarıp 1 ve 3 yaptım yine gelmedi. Bir tanesi arızalı diye düşündüm. Sırasıyla deneme yaptım 1 ve 2 slotlarında görüntü yine gelmedi. 3 ve 4'e taktığımda görüntü geldi. Sırasıyla bu işlemi yaptım. RAM'ler 3 ve 4. slotta beraber çalışıyor. CMOS işlemi uyguladım, BIOS pilini çıkarttım, BIOS güncelledim yine de fayda etmedi. Anakartın üzerindeki dijital Debug ekranında 4C-55-0D gibi kodlar gördüm. Bunu yaşayan insanlar varmış. Daha başka ne yapmam lazım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, işlemciyi söküp soketini kontrol edin. Macun girmiş veya pin yamulmuş olabilir. RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi temizleyip deneyin. Bunları yaparken fişten çekik olsun.

Hocam, işlemciyi söküp soketini kontrol edin. Macun girmiş veya pin yamulmuş olabilir. RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi temizleyip deneyin. Bunları yaparken fişten çekik olsun.
İşlemciyi söküp takmıştım ama pinleri göremiyorum bugün bu dediklerinizi yapacağım.

Geri
Yukarı