Z270-P sistemde Corsair RAM görüntü vermiyor

GamaLight

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce RAM yükseltmeye karar verip bir başlık açmıştım burada.

Bugün sipariş ettiğim RAM'ler elime ulaştı. Elektriği kesip, güç kablosunu çıkarıp yeni RAM'leri takmaya başladım.

Elimde anakartımın kitapçığı var, ona bakarak RAM'leri nereye takmam gerektiğine karar verdim.

WhatsApp Image 2021-10-20 at 20.18.20.jpeg

Bilgisayarımda takılı olan RAM attığım görsele göre DIMM_B1 slotundaydı, onu çıkardım ve aldığım 2 RAM'i DIMM_A2 ve DIMM_B2 slotuna taktım.
İlk taktığımda sanırım tam oturmadı, o yüzden bilgisayarı açtığımda bip bip bip bip ses gelmeye başladı kasadan, kapatıp tekrar taktım, bu sefer ses gelmedi ama görüntü de gelmedi.

WhatsApp Image 2021-10-20 at 20.18.33.jpeg

RAM'leri çıkartıp sadece bir tanesini eski RAM'imin takılı olduğu slota taktım, yine ekran gelmedi, daha sonra eski RAM'imi önce eski slotuna taktım, ekran geldi, sonra kapatıp DIMM_A2'ye taktım, yine ekran geldi.

Görselde gördüğünüz eski RAM:

WhatsApp Image 2021-10-20 at 20.19.36.jpeg

Bunlar da aldığım yeni RAM'ler:

WhatsApp Image 2021-10-20 at 20.18.15.jpeg

Ne yapmam lazım bilmiyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba arkadaşlar, 1 hafta önce RAM yükseltmeye karar verip bir başlık açmıştım burada.

Bugün sipariş ettiğim RAM'ler elime ulaştı. Elektriği kesip, güç kablosunu çıkarıp yeni RAM'leri takmaya başladım.

Elimde anakartımın kitapçığı var, ona bakarak RAM'leri nereye takmam gerektiğine karar verdim.

Eki Görüntüle 1193956

Bilgisayarımda takılı olan RAM attığım görsele göre DIMM_B1 slotundaydı, onu çıkardım ve aldığım 2 RAM'i DIMM_A2 ve DIMM_B2 slotuna taktım.
İlk taktığımda sanırım tam oturmadı, o yüzden bilgisayarı açtığımda bip bip bip bip ses gelmeye başladı kasadan, kapatıp tekrar taktım, bu sefer ses gelmedi ama görüntü de gelmedi.

Eki Görüntüle 1193959

RAM'leri çıkartıp sadece bir tanesini eski RAM'imin takılı olduğu slota taktım, yine ekran gelmedi, daha sonra eski RAM'imi önce eski slotuna taktım, ekran geldi, sonra kapatıp DIMM_A2'ye taktım, yine ekran geldi.

Görselde gördüğünüz eski RAM:

Eki Görüntüle 1193970

Bunlar da aldığım yeni RAM'ler:

Eki Görüntüle 1193981

Ne yapmam lazım bilmiyorum. Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Tam oturtuğunuzdan emin misiniz çıkartıp yeniden takın.

Uyumsuzluk sorunu olmuş olabilir iade edip 4'lü kit halinde almanızı tavsiye ederim fakat Corsair Vengeance LPX tavsiye etmem.

RAM aynı da zaten eski ram ile beraber takmadım, kutudan çıkan iki rami beraber taktım yani uyuşmama gibi bir durum değil.

İlkinde tam oturmamıştı o yüzden bipbip ses geldi kasadan sonra çıkartıp tekrar taktım bu sefer oturdu, kilidi kendi kapandı ama yine ekran gelmedi.
Eski RAM'i A2 slotuna, yeni RAM'lerden birini B1 slotuna takınca görüntü geldi ve görev yöneticisinde 16gb olarak görüyorum belleği ama bu durumda sanırım dual channel olmuyor.
Neden dual channel taktığımda ekran gelmiyor olabilir?
channel dual.jpg

2 ve 3. slotta takılı olmasına rağmen dual gösteriyor, ben anlamadım bu işi@MaNsİoN35

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı