Z390 + 9600KF vs Z490 + 10400F

Intel 10. nesil işlemci ya da ileride 11. nesil işlemci takmak gibi bir upgrade.

Hocam tabii ki de sonuçta nesil değişiyor teklonoji ilerliyor.
Hocam tabii ki de sonuçta nesil değişiyor teklonoji ilerliyor.

Hocam bir de 5.0GHz sabit alabiliyor musun ve verimi nasıl? Yani sıcaklık değerlerin nasıl?

Hocam bir de 5.0GHz sabit alabiliyor musun ve verimi nasıl? Yani sıcaklık değerlerin nasıl?

Hocam evet tüm çekirdekler 5.0 GHZ, sıcaklık değerlerim 60-70 arası, sıvı soğutmam baya performanslı çünkü.

Hocam evet tüm çekirdekler 5.0 GHz, sıcaklık değerlerim 60-70 arası, sıvı soğutmam bayağı performanslı çünkü.

Ben tüm çekirdekleri 4.6 yapmak istiyordum ancak daha sıvı soğutmaya geçmedim ve anakartım'ın yeterli olabileceğinden emin değilim.

Ben tüm çekirdekleri 4.6 yapmak istiyordum ancak daha sıvı soğutmaya geçmedim ve anakartım'ın yeterli olabileceğinden emin değilim.

Stabil voltaj için anakart önemli tabi. Ama oyunlarda aşırı bi OC'un sanıldığı kadar farkı olmuyor "bence", 4.4 Turbo Boost açsan yeter.

Stabil voltaj için anakart önemli tabii. Ama oyunlarda aşırı bir OC'un sanıldığı kadar farkı olmuyor "bence", 4.4 Turbo Boost açsan yeter.

Şu anda 6 çekirdek 4.29GHz ile çalışıyor. Bazen kendim videoları 4K çekip editliyorum ve renderleri uzun sürebiliyor. Dediğiniz Boost özellik olarak mı var yoksa voltaj ayarlarına girecek miyim?

Şu anda 6 çekirdek 4.29GHz ile çalışıyor. Bazen kendim videoları 4K çekip editliyorum ve renderleri uzun sürebiliyor. Dediğiniz Boost özellik olarak mı var yoksa voltaj ayarlarına girecek miyim?

Yok hocam voltaj vermeden BIOS üzerinden tek tıkla açıcaksın, ama ben hiç yapmadım tam bilmiyorum.

Yok hocam voltaj vermeden BIOS üzerinden tek tıkla açıcaksın, ama ben hiç yapmadım tam bilmiyorum.

Şu anki güç kaynağıma çok güvenemedim açıkçası :(
10 dakikadır 6 çekirdekte tam yükte ve 62 derece sizce bu değer iyi mi?

Geri
Yukarı