Z490 Tomahawk ve i5-10400F alınır mı?

Öyle yapacağım hocam. Ekran kartındada 1660S Gaming X alacağım. Kaliteden ödün verince hiç içime sinmiyor. Bakıyorum 75-80'lerde geziyor sıcaklık değerleri. Uzun vadede sıkıntı çıkartacaktır bana.

Tabii hocam siz bilirsiniz. Eğer AMD'ye karşı bir şeyiniz yok ise 5600XT'de bakabilirsiniz. 1660S fiyatında geziyordu.

Yani takarsınız, çalışır. Ama "k" ibareli olmayan bir işlemciyi "Z" serisi anakarta takmak mantıksız.

Önceki mesajları okuyun. Attığım testlere bir bakın derim.

Yani takarsınız, çalışır. Ama "K" ibareli olmayan bir işlemciyi "Z" serisi anakarta takmak mantıksız.
Ram değeri ile yaklaşık 15 fps fark ediyor. Birde ilerde K serisi işlemci alabilirim.
Tabii hocam siz bilirsiniz. Eğer AMD'ye karşı bir şeyiniz yok ise 5600XT'de bakabilirsiniz. 1660S fiyatında geziyordu.

Önceki mesajları okuyun. Attığım testlere bir bakın derim.
Çok teşekkür ederim uğraşıp ilgilendiğin için.

Anakart model farklılıklarından çok anlamıyorum da bununla MSI Mag Z490 Tomahawk'ın ne gibi farkları var açıklayabilir misin? Şu anda MSI Mag Z490 ve 10400F MSI para iadesi ile 2700₺'ye denk geliyor. Fakat senin attığın anakart ile 2600₺'ye denk geliyor. Hem daha ucuz hem de para iadesi ile uğraşmak istemiyorum o yüzden cevabını merak ediyorum.

İlk olarak Tomahawk almanı tavsiye ederim.
VRAM soğutması, SSD portun soğutması...
Aralarında dağlar kadar fark var hocam.
@Mithat Berhan hocam farkları anlatır.
Yarın öbür gün K serisi bir işlemci alirsa Tomahawk'ın kaymağını daha çok yer, kısacası böyle :)

Hayırlı olsun, iyi akşamlar.

Ayrıca para iadesi dışında AC Valhalla oyunu da promosyonlarda olabilir. Ona da bakın derim.

Konu dışına çıkmak istemem ama hazır buradayken sormak istedim. MSI kampanyasında yazan satış noktaları arasında Amazon da bulunuyor. Bu kampanyadan yararlanmak için illa satıcının Amazon mu olması gerekiyordur sizce? Bugün araştırdım cevap bulamadım.

Belirli satıcılardan almanız gerekiyor da Amazon dışındaki yerlerden alabilirsiniz gibi.

Belirli satış noktalarını listelemeleri lazım.

Demek istediğim şuydu Amazon'da bazı ürünlerin satıcısı direkt Amazon iken bazılarının ise Amazon'da satış diğer satıcılar. Mesela şu an Amazon'da MSI z490 Tomahawk'ın satıcısı Teknoraks diye bir şirket. Buradan alırsam da para iadesi alabilir miyim? Site adı Amazon olduktan sonra satıcı farkı var mı bunu kastetmiştim.

Geri
Yukarı