Z390 Anakart Tavsiyesi

ozturkfaruk

Hectopat
Daha fazla  
Şu an i7 8700K ile Asus TUF Z370 Plus kullanıyorum. Anakartımı yükseltmek istiyorum. Bütçem 1500-1700 arası.
Aklımda MSI MEG Z390 ACE var. Türkiye'de pahalı ama yurt dışından alındığı taktirde benim bütçeme uyuyor. Bunun dışında Asus Maximus Hero var. Siz olsanız hangisini alırdınız ve neden? Bu ikisi haricinde de önerilerinizi yazabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, i9 kullanmayı düşünmüyorsan eğer Z390 için ekstra para ödemeni tavsiye etmem. Kullanılan malzemeler ve minik bir performans artışından başka bir şey yok. Eğer alacaksan da MSI Z390 TOMAHAWK gerçekten çok güzel bir kart.

Öyle mi diyorsunuz? Ben hiç memnun değilim. Neden memnun değilsin diye sorarsanız onu da bilmiyorum :)

Yerinde olsam işlemciyi satıp İ9 9900K almaya çalışırdım :) Bir süre stok halinde kullanır BIOS update ile daha sonra Z390 ile OC denerdim herhalde.

Para harcamak istiyorsunuz sanırım :D İstiyorsanız alın bana bir RX590 :D

Valla aklıma gelmedi değil :) Ancak çok tuzlu oluyor hesaplamalarım sonucunda. Kasa ve RAM'leri de değiştireceğim. Bu kadar para harcamak istemiyorum.

Valla aklıma gelmedi değil :) Ancak çok tuzlu oluyor hesaplamalarım sonucunda. Kasa ve RAM'leri de değiştireceğim. Bu kadar para harcamak istemiyorum.
Neden kasa, RAM'i değiştereceksin ki? 460X efsane bir kasa. Aynı şekilde Corsair Vengeance RAM'lerde 9. nesil ile uyumlu diye biliyorum. Zevk meselesi yüzünden bu kadar para verilmez yahu :D İ7 8700K'yı 1900 TL'den satsan elinde ki 1700 TL'yi de koysan yapıyor 3600 TL. İ9 9900K zaten bulunuyor o fiyata.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı