Çözüldü Z390 sistem HyperX Stinger kulaklığın mikrofonunu görmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mariachi

Hectopat
Dostlar merhaba,
PC'mi formatladıktan sonra anakartım mikrofonu görmemeye başladı ne yaptıysam olmadı.
Önceden çok kaliteli ses alıyor ve iletiyordum. Oyun oynarken şu an her şey birbirine girmiş durumda rakibin nereden geldiğini bile anlamam zorlaştı. Size sorum mikrofon jakını nasıl aktifleştirebilirim ve en optimize ses ayarı oyun ve video izleme için nasıl yapabilirim?
Teşekkürler.

Kulaklık: HyperX Stinger.
Anakart: MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon AC.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@InternetciMen hocam bu konuda da yardımcı olabilir misin? Anakart mikrofon jak girişini algılamıyor.

@BerzerkFrost @InternetciMen üstadlar sağ olun sorun çözüldü. Yuva bozulmuş galiba mikrofon jakını kendime doğru bastırıp eğdiğim zaman görüyor mikrofonu bıraktıgım zaman kayboluyor. Servise gitmişti anakart tamiri için yuvayı bozup göndermişler. Şimdi gönderin onu da tamir edelim deyip para istiyecekler bu sefer başka yeri bozacaklar herhalde :))
@BerzerkFrost güzelce kurulumu yaptım. Mikrofon jakını doğru yere taktığımda sağ alt köşede ne taktınız yazmıyor. Ama mikrofonu başka girişlere taktığımda ne taktınız kısmında mikrofonu bulamıyorum.
DDU ile ses sürücülerini silip yukarıdaki linkten tekrar indirme yaparak sürücüyü kur. Çözülmezse sorun gider kısmından mikrofon sorun gidermeye tıkla.

@BerzerkFrost mikrofonu görmüyor hocam sorun o zaten o yüzden sorun giderde de gözükmüyor :)
Görünüp görünmemesi önemli değil, sorun giderden ses/mikrofon sorunlarını gider kısmına basarak ilerlemen gerekiyor. Senin bahsettiğin donanıma göre sorun gider.

@InternetciMen hocam bu konuda da yardımcı olabilir misin? Anakart mikrofon jak girişini algılamıyor.

@BerzerkFrost @InternetciMen üstadlar sağ olun sorun çözüldü. Yuva bozulmuş galiba mikrofon jakını kendime doğru bastırıp eğdiğim zaman görüyor mikrofonu bıraktıgım zaman kayboluyor. Servise gitmişti anakart tamiri için yuvayı bozup göndermişler. Şimdi gönderin onu da tamir edelim deyip para istiyecekler bu sefer başka yeri bozacaklar herhalde :))

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

@BerzerkFrost @InternetciMen üstadlar sağ olun sorun çözüldü. yuva bozulmuş galiba mikrofon jakını kendime doğru bastırıp eğdiğim zaman görüyor mikrofonu bıraktıgım zaman kayboluyor. servise gitmişti anakart tamiri için yuvayı bozup göndermişler. Şimdi gönderin onu da tamir edelim deyip para istiyecekler bu sefer başka yeri bozacaklar herhalde :))

Etiketi görmemişim, iyi günler diyelim. Tahmin edilebilecek sorunlardan bir tanesi de buydu konuyu okuyunca.

Yeni konular

Geri
Yukarı