Z390 Sistem Toplama

Attığım o modelin üst kısmına radyatör desteği var diye biliyordum. Yanlış biliyormuşum :) Corsair Carbide 400C önerebilirim. Kendim kullanıyorum, memnunum :) Paranız varsa ve stok bulabilirseniz kesinlikle Enthoo Pro M alın.

Biraz daha ucuza kaçma tarafıyım. Everest Kasanın sıfırını 200 e bulabiliyorum. Maliyet bakımından çok çok iyi oluyor. İçerisindeki hava giriş çıkışları bana hiç fena gelmezdi. Görsellik olarak Power Boost C1004 çok beğendim. Sizce nasıldır?

Biraz daha ucuza kaçma tarafıyım. Everest Kasanın sıfırını 200 e bulabiliyorum. Maliyet bakımından çok çok iyi oluyor. İçerisindeki hava giriş çıkışları bana hiç fena gelmezdi. Görsellik olarak Power Boost C1004 çok beğendim. Sizce nasıldır?
Bak bilmiyorsan söyleyeyim. Kasadan asla ama asla ucuza kaçma. En önemli parçalarından bir tanesi kasa. Attığın o modellerin hava akışı ve ses yalıtımı rezalet. Ayrıca görselliğe göre kasa alınmas. Böyle Z390 içeren üst dizey sistem topluyorsan kasadan kısmayacaksın. Parçaların inanılmaz ısınır. Yan kapağı açmak da çözüm olmaz. Kapağı açınca hava sirkülasyonu bozulur. Seni o da kurtaramaz. Mümkünse 1-2 parçadan kısıp kasaya yatırım yap. İleride başını çok ağrıtır.

2-3 mesajdır savunup duruyor. Bırakın alsın, kendi bilir :)
Kendi düşen ağlamaz. Diyeceğimizi dedik. İster ucuza gidip ileride değiştirmek zorunda kalır ister şimdi iyi alıp uzun süre kullanır.
Bu konuda beni bilgilendirmenizi istedim.
Bak bilmiyorsan söyleyeyim. Kasadan asla ama asla ucuza kaçma. En önemli parçalarından bir tanesi kasa. Attığın o modellerin hava akışı ve ses yalıtımı rezalet. Ayrıca görselliğe göre kasa alınmas. Böyle Z390 içeren üst dizey sistem topluyorsan kasadan kısmayacaksın. Parçaların inanılmaz ısınır. Yan kapağı açmak da çözüm olmaz. Kapağı açınca hava sirkülasyonu bozulur. Seni o da kurtaramaz. Mümkünse 1-2 parçadan kısıp kasaya yatırım yap. İleride başını çok ağrıtır.
Ve burada da istediğim bilgileri aldım. Kasanın ısınmasından hava sirkülasyonun öneminden bahsetmiş. Benim ısrar etmemdeki temel neden bunları bilmemem.

Cooler Master H500P mesela bu kasa inanılmaz hoşuma gitti 2.el bulabilirsem bu kasaya 700 800 vermekten çekinmem açıkcası. Xigmatek Talon Kasa kullandım. İnanılmaz memnundum. Hiç bir parçam ısınmıyordu. 750 TL ye ikinci el olarak sattım. Yerini doldurmaya çalışıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı