Z390'a i9 9900k takılır mı ?

thecrazycup

Decapat
Msi Z390-A Pro Intel Z390 Soket 1151 DDR4 4400(OC)MHz ATX alacağım, şu an bende i7 6700 var. Daha ileriki yıllarda i9 9900k almayı düşünüyorum ama anakartın desteklediği işlemcilere baktığımda Intel Pentium, Intel Core i7, Intel Core i5, Intel Core i3, Intel Celeron var. Google'a i9 destekli anakart yazdığımda LGA 2066 soket oluyor yani şu an alacağım anakartla i7 6700 çalıştıracak ve ilerde alacağım i9 9900k'yı da çalıştırması gerekiyor buna uygun anakart baktığımda bulamadım. Buna uygun anakart var mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Msi Z390-A Pro Intel Z390 Soket 1151 DDR4 4400(OC)MHz ATX alacağım, şu an bende i7 6700 var. Daha ileriki yıllarda i9 9900k almayı düşünüyorum ama anakartın desteklediği işlemcilere baktığımda Intel Pentium, Intel Core i7, Intel Core i5, Intel Core i3, Intel Celeron var. Google'a i9 destekli anakart yazdığımda LGA 2066 soket oluyor yani şu an alacağım anakartla i7 6700 çalıştıracak ve ilerde alacağım i9 9900k'yı da çalıştırması gerekiyor buna uygun anakart baktığımda bulamadım. Buna uygun anakart var mı ?
Alacağınız anakart 9900k ile uyumlu hatta 8. nesille de uyumlu ancak gerisini desteklemez. Ve anladığım kadarıyla RGB ile ilgilenmiyorsunuz. Eğer ilgileniyorsanız Z390 Gaming Edge AC almaya çalışın MSI tarafında.

Anakartınız 9.nesil işlemcilerle uyunlu.Yani takılabilir.

Anakartınız 9.nesil işlemcilerle uyunlu.Yani takılabilir.

Desteklediği İşlemcilerde i9 yazmıyor.

Alacağınız anakart 9900k ile uyumlu hatta 8. nesille de uyumlu ancak gerisini desteklemez. Ve anladığım kadarıyla RGB ile ilgilenmiyorsunuz. Eğer ilgileniyorsanız Z390 Gaming Edge AC almaya çalışın MSI tarafında.

Söylediğiniz anakartta desteklediği İşlemcilerde i9 yazmıyor.
MSI'ın kendi sitesinden baktığımda i9'a kadar desteklediği yazıyor. Alış veriş sitesinden baktığımda i7'ye kadar desteklediği yazıyor. Hangisi doğru?

Son düzenleme:
Desteklediği İşlemcilerde i9 yazmıyor.

Söylediğiniz anakartta desteklediği İşlemcilerde i9 yazmıyor.
MSI'ın kendi sitesinden baktığımda i9'a kadar desteklediği yazıyor. Alış veriş sitesinden baktığımda i7'ye kadar desteklediği yazıyor. Hangisi doğru?
Ürünün sayfası doğrudur tabii ki. İsterseniz böyle sistemleri toplayan YouTube profillerine vb. bakın

Bu anakarta i7 6700 takacağınızı yazmışsınız. Sakın bunu denemeyin. O anakart 8. ve 9. nesil i3 i5 i7 ve i9 için üretilmiş olup bu işlemcilerin k ibareli olanları için biçilmiş kaftan durumundadır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı