Z490 anakarta 8+4 pin CPU girişine sadece 8 pin yeterli mi?

Wetttt

Kilopat
İyi forumlar. Soru başlıkta belirttim. Konuyu açacak olursak eğer yakın zamanda bir Z490A-PRO anakart ve 10700k işlemci alacağım. Yalnız anakartımın 8+4 pin CPU güç girişi var. 8+4 pin güç girişli PSU'lar çok pahalı, bunun başka bir çözümü yok mudur? Sadece 8 pin takmam sorun yaratır mı? Almayı düşündüğüm PSU CV650. Normalde XPG Pylon 650W alacaktım ancak stokları yok, o yüzden CV650 alacağım. O PSU'nun sadece 8 pin beslemesi var. Her türlü öneriye açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim şahsi önerim burada XPG Core Reactor 750W'a çıkmanızdır. Fiyatı 1000TL altındaydı artmadıysa.

PSU bir sistemin en önemli bileşeni 10700K ve Z490'a bütçe ayırabiliyorsanız işinizi sağlama alıp 200-300 kağıt daha koymanızı tavsiye ederim. Sonuçta sistemi buna emanet ediyoruz ve böyle basit bir sistem değil. 750W olması hem ileride de yükseltme yapmanızı sağlayacaktır.

Ha, 8+4'e sadece 8 pin takarsanız "Peak" nokta dediğimiz durumlarda reset, mavi ekran gibi sorunlar meydana gelebilir. Kullanılabilir ama önermiyorum.

Bilgisayarınızın açılmama ihtimalı bulunmakta. OC yaparsanız işlemci yeteri kadar gücü 8 pinden çekemediğinden sistem kapanacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı