Z490 P Anakarttan duman çıktı

mustafaeren643

Hectopat
Yer
Adana Fen Lisesi
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Sıvı sogutucumun ışığı yapmıyordu. Kasaya bakarak yeniden başlattım. Görseldeki yer yandı. Sorun nedir? Ne yapmam gerek? Anakart Z490p. Alalı 2 yılı geçti. Garantisi de yok.

Dosya Ekleri

• 20221220_185147.jpg
    20221220_185147.jpg
    267,9 KB · Görüntüleme: 67
  • 20221220_185139.jpg
    20221220_185139.jpg
    182,6 KB · Görüntüleme: 59
Elektrikçi olmadığına göre yapabileceğin tek şey garantiye göndermek. Bir de yanında yangın söndürücü bulundurmak anakart bile yandıysa her şey yanabilir.

Asus'un garantisi 3 yıl diye biliyorum. Garanti Sorgulama | Resmi Desteği | ASUS Türkiye Seri numarasıyla bir sorgulama yap istersen. Bu şekilde PC'yi çalıştırmaya çalışma farklı bileşenlere de zarar verebilir. Bu tür arızalara PSU da sebep olabiliyor. İmzanda Xigmatek PSU gördüğüm için yazma ihtiyacı hissettim. Onu da kaliteli bir tanesiyle değiştirme planları yapsan iyi olur.

ASUS'un garantisi 3 yıl diye biliyorum. Garanti Sorgulama | Resmi Desteği | ASUS Türkiye Seri numarasıyla bir sorgulama yap istersen. Bu şekilde PC'yi çalıştırmaya çalışma farklı bileşenlere de zarar verebilir. Bu tür arızalara PSU da sebep olabiliyor. İmzanda Xigmatek PSU gördüğüm için yazma ihtiyacı hissettim. Onu da kaliteli bir tanesiyle değiştirme planları yapsan iyi olur.

Sorguladım. 3 yılmış. Devam ediyormuş. Bir konuşayım. Fakat bütün parcalarin sökülmesi gerekecek değil mi?

Geri
Yukarı