z510 Yosemite RTL8100 Ethernet Sorunu

onurrckrr

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
z510 yosemite bilgisayarıma RTL8100 ethernet kext'ini kuruyorum. Kurmamın nedeni ise AppStore'a giriş yaparken sorun çekmem ama bu kext'i kurunca Appstore'a girebiliyorum.

Fakat şöyle bir sıkıntı yaşıyorum bu kext'i kurup bilgisayarla 15-20 dakika geçirince reset atıyor panic hatası veriyor kext'i silince düzeliyor.

Ethernet sürücüsü benim için önemli değil bu sürücüyü silsem Appstore'a nasıl giriş yapabilirim acaba ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak seni daha öncede uyardım. Yosemite 10.10 Kendi Kendine Reset Atıyor bu konuyu açıyorsun. Senin için çözüm üretiyoruz. Sorunun yüklediğin kextler ile ilgili olabilir diyoruz. Sorun çözülüyor ancak zahmet edip sorunun çözüldüğünü orada belirtmiyorsun. Ve bizde konuyu çözüldü olarak kapatamıyoruz.

Ethernet olmaz ise giriş yapamazsın. RTL81xxx farklı versiyonlarını dene. Multibeast içinde var yada Google'dan arat.

Bak seni daha öncede uyardım. Yosemite 10.10 Kendi Kendine Reset Atıyor bu konuyu açıyorsun. Senin için çözüm üretiyoruz. Sorunun yüklediğin kextler ile ilgili olabilir diyoruz. Sorun çözülüyor ancak zahmet edip sorunun çözüldüğünü orada belirtmiyorsun. Ve bizde konuyu çözüldü olarak kapatamıyoruz.

Ethernet olmaz ise giriş yapamazsın. RTL81xxx farklı versiyonlarını dene. Multibeast içinde var yada Google'dan arat.
Abi çözümü yazdım o konuya sorun düzeldi diye fakat bilgisayarı kullandım tekrar, meğer düzelmemiş bende hemen mesajımı sildim ve sorunun nereden kaynaklandığını anlamaya çalıştım bulunca da buraya konu açtım. Düzeltirsem o konuya zaten yazıcam.

Ayrıca RTL8111 ve RTL81xx diye kext indirdim denemiştim çalışmamıştı daha düşük sürümleri deyebilirmiyim

Sorunun kaynağını bak buldun. O konu başlığı sistemin kapanma sorunu ile ilgili. RTL kext bulmak ve Apple Store ile ilgili değil. Konuya git ve konunun çözüldüğünü belirt.
RTL düşük sürümleri dene.

Abi resimde ki kext'leri tek tek denedim. (önce birini kurdum reset attım çalışmadıysa kaldırıp reset atıp diğerini kurdum) Hiç biri ethernet kartımı çalıştırmadı. Bir tek RTL8100 ethernet kartımı çalıştırdı. Onu da kurup sistemi kullanınca reset atıyor aniden.

Dosya Ekleri

• Adsız-1.jpg
    115,1 KB · Görüntüleme: 107
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı