Çözüldü Z87-Plus TPU Switch ayarı çarpan kilidi kapalı işlemcilerde performans artışı sağlar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Averasia

Kilopat
Yer
BMW Munich, Frankfurter
Z87-Plus anakartta TPU Switch var ve bunu açınca işlemciye overclock yapıp performansı arttırıyor. Peki bu çarpan kilidi kapalı işlemciler içince işe yarıyor mu?

1703626771458.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
TPU II moduna getirirsen BCLK ayarı da yaptığı için çarpan kilidi kapalı işlemcilerde de etkisi olur. TPU I'e alırsan sadece çarpan ayarladığı için kilitli işlemcilerde bir şey değiştirmez muhtemelen.
TPU II moduna getirirsen BCLK ayarı da yaptığı için çarpan kilidi kapalı işlemcilerde de etkisi olur. TPU I'e alırsan sadece çarpan ayarladığı için kilitli işlemcilerde bir şey değiştirmez muhtemelen.

Çözüm
Tpu II moduna getirirsen BCLK ayarı da yaptığı için çarpan kilidi kapalı işlemcilerde de etkisi olur. Tpu ı'e alırsan sadece çarpan ayarladığı için kilitli işlemcilerde bir şey değiştirmez muhtemelen.

Anakartı şu an kullanmıyorum ama i5-4670 ya da 4690 almayı düşünüyorum ne kadar bir artış olur?

Anakartı şu an kullanmıyorum ama i5-4670 ya da 4690 almayı düşünüyorum ne kadar bir artış olur?
Bu tarz otomatik ayarlayıcılar genelde pek efektif olmuyor fakat senaryoya göre %3-5 arttırsa kabul diye düşünüyorum. Soğutma performansı da etkiler.

Geri
Yukarı