Z97 Gaming 7 anakart BIOS sorunu

suskunferyad

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar, Z97 Gaming 7 Anakart - i7 4790k işlemci - 8gb 1600 mhz corsair cl9 ram - msi gtx970 ekran kartım var. Sistemi halihazırda eksiksiz bir şekilde tamamladım fakat bios ayarlarında ram 1333 mhz oluyor işlemci 4.0ghz çalışmıyor.

2.8ghz, 1.6ghz, 3.6ghz frekanslarında çalışıyor oc genie tuşuna basıp 1600 mhz ram yapabiliyorum ama işlemci ghz yerinde durmuyor en son mevcut driverini internetten sitesinden indirip kurmama rağmen hala aynı sıkıntı var. 99c sol üst köşede yazıyor işlemci sıvı soğutma h100i tam devirde çalışıyor. İşlemci 4.0ghz hızında çalıştırmak istiyorum ileride 4.4 ghz oc genie ile sli yaparsam çıkarmak istiyorum ama 4.4 ghz çıkmıyor. RAM'in frekansını 1600mhz oc genie yapıyorum işletim sistemide kurmadım. Ben sadece Oc Genie yapmadan ram'in frekansını 1600 mhz, işlemciyi de 4.0ghz hızında çalıştırmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu videoyada baktım benim sistemden alakasız radyatör fanları tam devirde dönüyor işlemci frekansı 2 de bir değişiyor. Denilen portları kapattım. Oc genie yaptım yok olmuyor, bios'a ayar yapmadan format atmakta istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı