MSI Z97 Gaming 7 Anakart Sıcaklık Sorunu

Gamer7

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Üsküdar / İSTANBUL
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Son zamanlarda anakartım fazla ısınıyor. Aida64 ile boşta 36, CS:GO oynarken 40 derecelerde dolanıyor.
Kasa içindeki hava akışında bir problem olduğunu düşünmüyorum. Önünde 2, üzerinde 2, arkada 1 tane olmak üzere 5 fan bulunmaktadır. Kablolamada da bir sıkıntı yok, iyice düzenledim.

Şimdi resimde 2 numaralı bölüme dokununca, pek bir sıcaklık yok gibi. 1 numaralı bölüme dokununca, el yakmıyor ama normalden sıcak geliyor. Bu 1 numaralı bölümde bir sıkıntı olma ihtimali var mıdır? Bir de resimdeki 3 numaralı bölüme 1 adet fan takarsam sıcaklığa büyük bir etkisi olur mu?

Bir de şunu ekleyeyim. Ekrana görüntüyü anakart üzerinden alıyorum. Bunun anakartı ısındırma ihtimali var mıdır?

Teşekkürler şimdiden...

Dosya Ekleri

• 20150727_183428 (1920 x 1440).jpg
    20150727_183428 (1920 x 1440).jpg
    433,7 KB · Görüntüleme: 386
Ekran Görüntüsü (6).jpg

Hocam ben ne yapayım yanayım mı yani:) Anakart z97 değil ama 2 yıldır sıcaklığı 120 derece. Şimdi 3 farklı proğramla daha ölçtüm. Hep sıcak hep sıcak... Benim anakart bozuktur değil mi?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı