MSI Z97 GAMING 5 Anakart BIOS Güncelleme

estcnbytkx

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar Technopat Sosyal Ailesi !
3 gündür covid-19 nedeni ile karantina altındayım ve uzun zamandır sorun çıkarmayan sistemim birden bire ekran kartımı tanımamaya başladı. Ben de sorun için çözüm aradığım sırada BIOS güncellemesi yapmam gerekebileceği sonucuna ulaştım ve güncelleme yaptım. Güncelleme sonrasında yeniden başlatılıp otomatik olarak sistemin başlatılacağını yazan bir ekranla karşılaştıktan sonra sistemim bir daha açılmadı. Güç kaynağından sisteme gücü verdikten sonra sistem üzerindeki fanlar ve ledler otomatik olarak 3-4 saniye çalışıp tekrar kapanıyor ve sonrasın da bir daha aynı şey sürekli olarak tekrar ediyor. Ne ekran geliyor ne de sistem stabil olarak sürekli olarak çalışıyor. Sistem özelliklerimin bulunduğu görseli de konuya ekledim.

Yaşadığım sorun ile alakalı videoya da buradan ulaşabilirsiniz, video benim sistemime aittir ve Technopat Sosyal için çekilmiştir :
MSI Z97 GAMING 5 Anakart BIOS Güncelleme Sorunu

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-11-13 at 19.44.09.jpeg
    WhatsApp Image 2020-11-13 at 19.44.09.jpeg
    32,8 KB · Görüntüleme: 32
Açılma ihtimaline karşılık elektriği kesin BIOS pilini çıkarın 10 dakika bekleyin takın ve deneyin olmazsa servise yollayın. Güç düğmesine basıp açtığınızda bir müddet müsaade edin 3 4 dakika kadar açıp kapar sürekli bir ara.

Son düzenleme:
Açılma ihtimaline karşılık elektriği kesin BIOS pilini çıkarın 10 dakika bekleyin takın ve deneyin olmazsa servise yollayın. Güç düğmesine basıp açtığınızda bir müddet müsaade edin 3 4 dakika kadar açıp kapar sürekli bir ara.
Bu yönteminizi deneyeceğim, duruma göre foruma konu değerlendirmesi için tekrardan dönüş yapacağım, servise gönderme işi biraz sıkıntı şuan için covid testim pozitif ve karantinadayım. Kimsenin sağlığını riske atamam o yüzden kendim çözebileceğim bir şey ise bu beni çok mutlu edecek.
Bahsettiğiniz yöntemleri denedim maalesef sorunum hala devam etmekte.
Sorunum hala devam etmekte..

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı