Z97 ve X99 arasında oyun performans farkı var mı?

Godfatther

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Kimya Mühendisi
Merhaba arkadaşlar, size bir kaç soru sormak istiyorum. X99 tabanlı oyun sistemi ile Z97 tabanlı oyun sisteminde fark olur mu? X99 tabanlı sistemin daha ileri yönelik olacağını biliyorum ama sadece oyun oynamak için oluşturulmuş bir Z97 sistem de X99 sistem kadar uzun ömürlü olur mu?
Şimdiden cevaplayan kişilere teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, size bir kaç soru sormak istiyorum. X99 tabanlı oyun sistemi ile Z97 tabanlı oyun sisteminde fark olur mu? X99 tabanlı sistemin daha ileri yönelik olacağını biliyorum ama sadece oyun oynamak için oluşturulmuş bir Z97 sistem de X99 sistem kadar uzun ömürlü olur mu?
Şimdiden cevaplayan kişilere teşekkür ederim.

X99, genellikle render işlemleri için öneriliyor.
Eğer oyun oynamak için ve en fazla iki ekran kartı ile sli yapılacaksa ve PCI x4 tipi SSD kullanılmayacaksa X99 fuzuli bir masraf olur.

X99, genellikle render işlemleri için öneriliyor.
Eğer oyun oynamak için ve en fazla iki ekran kartı ile sli yapılacaksa ve PCI x4 tipi SSD kullanılmayacaksa X99 fuzuli bir masraf olur.
Peki hocam, X99 tabanlı bir sistem ile Z97 tabanlı bir sistemde FPS ve kalite yönünden illaki farklar vardır ama bu farklar pek göze batar mı? Yani X99'un aradaki fiyat farkında değecek kadar uzun süreli kullanımı ve oyunlarda performansa etkisi var mıdır?

Peki hocam, X99 tabanlı bir sistem ile Z97 tabanlı bir sistemde FPS ve kalite yönünden illaki farklar vardır ama bu farklar pek göze batar mı? Yani X99'un aradaki fiyat farkında değecek kadar uzun süreli kullanımı ve oyunlarda performansa etkisi var mıdır?

X99 yongasetli anakartta i7 5960X ve 16GB DRR4 bellek kullansanız performans farkı 5 fps yi geçmez. önemli olan ekran kartı. Hatta O.C. işleriyle uğraşmayacaksanız H97 li anakart bile fazlasıyla iş görür seviyededir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı