Zabıt katipliği mülakatından haksız bir şekilde elenmek

Jasoelys

Picopat
Makaleler
15
Merhaba arkadaşlar, 3-4 ay önce Gaziantep adalet bakanlığına zabıt katipliği alanı için başvuruda bulundum. Uygulama sınavından derece yaparak birinci oldum. 1 hafta sonra mülakat sınavı gerçekleştirdiler ve mülakata aldıkları herkesi 30 saniye içeride tutup çıkardılar. Ne yüzümüze baktılar ne başka bir şey. Saçma sapan 2-3 soru sorup çıkarttılar.

2 buçuk 3 ay sonucu beklettiler ve dün daha açıklandı. Klavye uygulama sınavından derece yapmama rağmen ve daha öncesinde, kendi bulunduğum şehirde adalet bakanlığının düzenlemiş olduğu klavye yarışmasını kazanıp ödül almama rağmen mülakat puanımı 68.66 vermişler. Resmen 1.5 puan ile elendim. Hemen bir itiraz dilekçesi hazırladım ve bulunduğum yerdeki başsavcılığa oraya göndermesi için ilettim. Herkes bir şey çıkmaz olan oldu ayakları yapmaya başladı. Cidden artık bu ülkede dönen liyakatsizlik ve torpilden aşırı sıkıldım.

Soruma gelecek olursak, yurt dışına çıkma işlemleri nasıl oluyor? hangi yollarla çıkacağım? Nerelere başvurabilirim? Tam olarak bu süreç nasıl işliyor neler isteniyor? Ne kadar bir tutar ayırmam gerekiyor? Bunlar hakkında beni aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, 3-4 ay önce Gaziantep adalet bakanlığına zabıt katipliği alanı için başvuruda bulundum. Uygulama sınavından derece yaparak birinci oldum. 1 hafta sonra mülakat sınavı gerçekleştirdiler ve mülakata aldıkları herkesi 30 saniye içeride tutup çıkardılar. Ne yüzümüze baktılar ne başka bir şey. Saçma sapan 2-3 soru sorup çıkarttılar.

2 buçuk 3 ay sonucu beklettiler ve dün daha açıklandı. Klavye uygulama sınavından derece yapmama rağmen ve daha öncesinde, kendi bulunduğum şehirde adalet bakanlığının düzenlemiş olduğu klavye yarışmasını kazanıp ödül almama rağmen mülakat puanımı 68.66 vermişler. Resmen 1.5 puan ile elendim. Hemen bir itiraz dilekçesi hazırladım ve bulunduğum yerdeki başsavcılığa oraya göndermesi için ilettim. Herkes bir şey çıkmaz olan oldu ayakları yapmaya başladı. Cidden artık bu ülkede dönen liyakatsizlik ve torpilden aşırı sıkıldım. 1 gün içerisinde stresten bütün vücudumu yaralar sardı.

Soruma gelecek olursak, yurt dışına çıkma işlemleri hangi yollarla çıkacağım? Nerelere başvurabilirim? Tam olarak bu süreç nasıl işliyor neler isteniyor? Ne kadar bir tutar ayırmam gerekiyor? Bunlar hakkında beni aydınlatırsanız sevinirim.

Hakkı yenen bir insanımızı da yurt dışına kaçırtıyoruz hak yiyen şerefsizler yüzünden.. Diyecek bir şey bulamıyorum geçmiş olsun hocam ya.

2 buçuk 3 ay sonucu beklettiler ve dün daha açıklandı. Klavye uygulama sınavından derece yapmama rağmen ve daha öncesinde, kendi bulunduğum şehirde adalet bakanlığının düzenlemiş olduğu klavye yarışmasını kazanıp ödül almama rağmen mülakat puanımı 68.66 vermişler. Resmen 1.5 puan ile elendim. Hemen bir itiraz dilekçesi hazırladım ve bulunduğum yerdeki başsavcılığa oraya göndermesi için ilettim. Herkes bir şey çıkmaz olan oldu ayakları yapmaya başladı. Cidden artık bu ülkede dönen liyakatsizlik ve torpilden aşırı sıkıldım. 1 gün içerisinde stresten bütün vücudumu yaralar sardı.

Soruma gelecek olursak, yurt dışına çıkma işlemleri hangi yollarla çıkacağım? Nerelere başvurabilirim? Tam olarak bu süreç nasıl işliyor neler isteniyor? Ne kadar bir tutar ayırmam gerekiyor? Bunlar hakkında beni aydınlatırsanız sevinirim.

Ve hala bu iktidarı bu halk göndermiyor bunlar hep yaşanıyor ama insanlarımız kör olmuş resmen :(

Tek değilsiniz. 130 yazmama rağmen beni de sözlü mülakatta elemişler. Mülakatım iyi geçmişti ve umutluydum. Bizim adliyede verilen puan açıklanmadı. İtiraz etmeyi düşünüyorum ama bir şey çıkacağını da zannetmiyorum.

Geri
Yukarı