Zalman 400W vs Xigmatek 400W PSU

melvard

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Elimde eski bir kasa var, geçenlerde güç kaynağı yandı ve yine 400W'lık bir PSU alacağım. Fakat PSU konusundan pek anlamadığım için iki marka arasında kaldım. Bu 80+ sertifikası olayları da kafamı kurcalamadı değil biraz araştırdım ama kesin bir karar almak için konu açmaya karar verdim.
  • Zalman ZM400-LEII
  • Zalman ZM400-LX
  • Xigmatek Xcp-A400X
80+ sertifikası tek Xigmatek'te gözüküyor ama Zalman markada da çok olumlu yorumlara rastladım. Fiyatları birbirlerine yakın 150-160'a bu durumu kapatmak istiyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu arada kasa özelliklerini merak edenler:
  • AMD Radeon HD 5670
  • Intel i3 3.1 GHz ( modelini hatırlamıyorum)
  • 4 GB RAM
Anakartında modeli için kasaya bakmam gerek. Zaten bozulan güç kaynağı 400W idi. Gayet iyi çalışıyordu, bi 7-8 sene geçince tabi...

Son düzenleme:
Max 200 olur sanırım. Dediğim gibi baya eski bir kasa zaten, gidip corsair takmak mantıksız geliyor.

Diğer parçalarında ömrünün ne kadar kaldığı belli değil 7-8 sene geçti alalı. Yani ortalama bir psu böyle 3-4 sene geçirebilecek yeterli. A-Open 400W buraya kadar getirdi gayet sorunsuz ve sessizdi.

Son düzenleme:
Hmm evet güvenilir bir marka olduğunu söylemişler. Fsp, zalman ve xigmatek'e göre iyi bir marka derseniz Fspyi de tercih edebilirim.

Bu gece sipariş vermeyi düşünüyorum. Şuan Fsp ve Zalman arasında gidip geliyorum sanırım.

Hmm evet güvenilir bir marka olduğunu söylemişler. Fsp, zalman ve xigmatek'e göre iyi bir marka derseniz Fspyi de tercih edebilirim.

Bu gece sipariş vermeyi düşünüyorum. Şuan Fsp ve Zalman arasında gidip geliyorum sanırım.
Fsp markasının modeli 80+ verimlilik ve 500W oluşuyla daha avantajlı fsp alın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı