Zalman CNPS7000ALCU vs Intel stok soğutucu

Bataron

Picopat
Xeon E5450 işlemcim için Zalman CNPS7000ALCU almayı düşünüyorum. Ne kadar fark görürüm stok fana göre? İkinci elde 50-60'a gidiyor. Bir de bunun Full bakır hali var, aralarında 10 lira var. Zalman İşlemci Fanı 75₺ - Masaüstü Bilgisayar Donanımları Alışverişte İlk Adres sahibinden.com'da - 838043184 o değilmiş gibi geldi ama bilenleriniz bir yorum yapsa sevinirim.

Bir de şu var, bu iki soğutucudan birini böyle ucuza alıp işlemcinin ihs kapağına lehimlemek istiyorum. Bir daha da çıkaracağımı sanmam, hem de kaliteli macun, sürekli yenileme derdinden kurtulurum. Bir zararı olur mu?

Xeon E5450 işlemcim için Zalman CNPS7000ALC'u almayı düşünüyorum. Ne kadar fark görürüm stok fana göre? İkinci elde 50-60'a gidiyor. Bir de bunun Full bakır hali var, aralarında 10 lira var. Zalman İşlemci Fanı 75₺ - Masaüstü Bilgisayar Donanımları Alışverişte İlk Adres sahibinden.com'da - 838043184 o değilmiş gibi geldi ama bilenleriniz bir yorum yapsa sevinirim.

Bir de şu var, bu iki soğutucudan birini böyle ucuza alıp işlemcinin ihs kapağına lehimlemek istiyorum. Bir daha da çıkaracağımı sanmam, hem de kaliteli macun, sürekli yenileme derdinden kurtulurum. Bir zararı olur mu?

Bu soğutucuyu alma ben aldım sesten rahatsızım.
Stoğa göre bir tık daha iyi ama stoktan pek bir farkı yok Intel'in stoğuda o kadar ses verse aynı performans yapar.
Kule tipi soğutucu almanı öneririm stok ile Xeon beslenmez xeona oc yapmayacaksan tabii.

Bu soğutucuyu alma ben aldım sesten rahatsızım.
Stoğa göre bir tık daha iyi ama stoktan pek bir farkı yok Intel'in stoğuda o kadar ses verse aynı performans yapar.
Kule tipi soğutucu almanı öneririm stok ile Xeon beslenmez xeona oc yapmayacaksan tabii.
Merhabalar, cevabınız için çok teşekkürler. Hem aydınlattınız hem de bu sayede yeni 2.el kule soğutma buldum. Zalman'dan azıcık daha pahalı, 120'ye veriyor adam. Hyper 412s. Hem de 2 fanlıymış, normalde tek fanlı. Belki pazarlıkla 100'e indiririm. 4 tane ısı borusu var. Tek eksiği pwm değil 1300 lük ve 900 lük kabloları takıyorsun o kadar. Hyper 412S | Cooler Master

Bilgisayar daha çok günlük kullanım için kullanılacak hatta sadece günlük kullanım olacak. Ben yine de xeon almışken bulduğum ucuz bir soğutucu ile çıkabildiğim kadar çıkıcam. 4.00Ghzye çıksam çok güzel olur. Bu arada e5450 dedim ama ben daha işlemciyi almamıştım büyük bir ihtimal x5460 alacağım. Ona göre değerlendirirseniz sevinirim. Yardımınız için teşekkürler.

Merhabalar, cevabınız için çok teşekkürler. Hem aydınlattınız hem de bu sayede yeni 2.el kule soğutma buldum. Zalman'dan azıcık daha pahalı, 120'ye veriyor adam. Hyper 412S. Hem de 2 fanlıymış, normalde tek fanlı. Belki pazarlıkla 100'e indiririm. 4 tane ısı borusu var. Tek eksiği PWM değil 1300'lük ve 900'lük kabloları takıyorsun o kadar. Hyper 412S | Cooler Master

Bilgisayar daha çok günlük kullanım için kullanılacak hatta sadece günlük kullanım olacak. Ben yine de Xeon almışken bulduğum ucuz bir soğutucu ile çıkabildiğim kadar çıkıcam. 4.00GHz'ye çıksam çok güzel olur. Bu arada E5450 dedim ama ben daha işlemciyi almamıştım büyük bir ihtimal X5460 alacağım. Ona göre değerlendirirseniz sevinirim. Yardımınız için teşekkürler.

Öncelikle bende teşekkür ederim bu güzel cevap için.
Ama söylediğiniz soğutucu anakartınıza uymaz nedeni siz 775 pin kullanıyorsunuz o soğutucu.

LGA2066, LGA2011-V3, LGA2011, LGA1366, LGA1155, LGA1151, AM3+, AM3, AM2+, AM2, FM1.
Bu soketleri kullanıyor.
Xeon genel olarak 60 derece işlemcilerdir, ama 2.5 GHz olanları bunu 3 GHz'ye bile alsanız 80 derece görebilirsiniz ki stok fan bundan yetersiz olacaktır o yüzden günlük iş bile olsa Xeon için kule tipi alın eğer yer olarak 2 el aramıyorsanız 2 el sitelerine bakarım sizin için.

Nasıl böyle bir acemilik yaptım bilmiyorum :). Ucuza görünce gözüm dönmüş.

Uzun zamandır bu işlemcileri araştırıyorum ama bu derece ısındıklarını bilmiyordum. Xeon olduğu için, insan tabii istemiyor diğer bileşenlere fazla para vermeyi (PSU hariç). O yüzden 2. el olsa iyi olur. Bir de ben aradım taradım bulamadım, haberiniz olsun.

Lehim işine nasıl bakıyorsunuz? Ucuz bir işlemci, ucuz bir soğutucu. Pahalı olsalar tabii ki yapmam. Bir ton uğraştan kurtarır diye düşünüyorum. Ayırmak istersem de fırınlarım olur biter.

Bir de PSU işi var, sizi bulmuşken sorayım. Ben Aerocool 400w psu almıştım, geldiğinde şansıma bobinler ve iç metal soğutucu falan yamuktu (çalışıyordu, kısa devre yaparak kontrol ettim.), iade ettim (daha kabul edilmedi ama). Şimdi o fiyat bandında en iyi çözüm bu PSU. 25Wattlık bir ekran kartı ve bir tane de pci-e x1 ses kartı kulanacağım için 12V girişini yoracak bir durum olmayacak. Yeter diye düşünüyorum.

PSU'yu iade ettikten sonra bir daha alacağım yani. Bir de 12V çıkışı 324W.

Nasıl böyle bir acemilik yaptım bilmiyorum :). Ucuza görünce gözüm dönmüş.

Uzun zamandır bu işlemcileri araştırıyorum ama bu derece ısındıklarını bilmiyordum. Xeon olduğu için, insan tabii istemiyor diğer bileşenlere fazla para vermeyi (PSU hariç). O yüzden 2. el olsa iyi olur. Bir de ben aradım taradım bulamadım, haberiniz olsun.

Lehim işine nasıl bakıyorsunuz? Ucuz bir işlemci, ucuz bir soğutucu. Pahalı olsalar tabii ki yapmam. Bir ton uğraştan kurtarır diye düşünüyorum. Ayırmak istersem de fırınlarım olur biter.

Bir de PSU işi var, sizi bulmuşken sorayım. Ben Aerocool 400W PSU almıştım, geldiğinde şansıma bobinler ve iç metal soğutucu falan yamuktu (çalışıyordu, kısa devre yaparak kontrol ettim.), iade ettim (daha kabul edilmedi ama). Şimdi o fiyat bandında en iyi çözüm bu PSU. 25Watt'lık bir ekran kartı ve bir tane de PCI-e X1 ses kartı kulanacağım için 12V girişini yoracak bir durum olmayacak. Yeter diye düşünüyorum.

PSU'yu iade ettikten sonra bir daha alacağım yani. Bir de 12V çıkışı 324W.

Vallahi hocam ucuzu görünce herkesin gözü kayar.
İşlemci zaten ucuz olacağı için 4 GHz isteyebiliyorsunuz ama eğer sadece günlük iş kullanılacaksa AMD R3 1200 alabilirsiniz tabii yolunuzdan şaşırtmak değil amacım ama.
Ayrıca en iyi PSU olabilir tabii piyasaya derin girerseniz 2 elden 500 Watt'a bulabilirsiniz PSU bence iyidir.
Lehim işine bence girişmeyin zararlı çıkarsınız tabii.
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...su-775-ve-1156-pin-uyumlu-819093635/detaysuna bir fan daha takıp kullanabilirsiniz

Öncelikle bende teşekkür ederim bu güzel cevap için.
Ama söylediğiniz soğutucu anakartınıza uymaz nedeni siz 775 pin kullanıyorsunuz o soğutucu.

LGA2066, LGA2011-V3, LGA2011, LGA1366, LGA1155, LGA1151, AM3+, AM3, AM2+, AM2, FM1.
Bu soketleri kullanıyor.
Xeon genel olarak 60 derece işlemcilerdir, ama 2.5 GHz olanları bunu 3 GHz'ye bile alsanız 80 derece görebilirsiniz ki stok fan bundan yetersiz olacaktır o yüzden günlük iş bile olsa Xeon için kule tipi alın eğer yer olarak 2 el aramıyorsanız 2 el sitelerine bakarım sizin için.

Tekrardan merhabalar, yeni bir şey buldum sanırım hyper 412s kullanabileceğim. Benim yaptığım sanırım acemilik değilmiş çünkü Vatan'ın sitesine bir daha denk geldim LGA 775 desteği olduğu yazıyor, büyük bir ihtimal eski bir başlık. Yani eskiden destek varmış. Bir de şöyle bir video buldum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dakika 3:30'a bakın sadece o kadar fark varmış ki hyper 412s'in LGA1155 desteği var. Sanırım LGA 1155 kitiyle LGA 775 anakartlara takılabiliyor. Umarım aynılmıyorumdur.
İşlemci zaten ucuz olacağı için 4 GHz isteyebiliyorsunuz ama eğer sadece günlük iş kullanılacaksa AMD R3 1200 alabilirsiniz tabii yolunuzdan şaşırtmak değil amacım ama.
Ayrıca en iyi PSU olabilir tabii piyasaya derin girerseniz 2 elden 500 Watt'a bulabilirsiniz PSU bence iyidir.
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...su-775-ve-1156-pin-uyumlu-819093635/detaysuna bir fan daha takıp kullanabilirsiniz
Verdiğiniz bağlantıya ulaşamıyorum. PSUda 2.ele pek yanaşmıyorum. Aerocool alırım sıfıra daha iyi gibi geliyor. 500w düşündüm de fazla geliyor, 400w bile Be Quiet'ın sitesinde hesaplattım mı mesela 266 çıkıyor ki fazla fazla giriyorum bana 400w öneriyor mesela. Bir de teknoloji öyle bir şey ki daldıkça hiç gerek yokken para saçmana sebep oluyor.
Elimde P5Q-E gibi bir anakart var, hiç platform değiştirmeyi düşünmüyorum. Tabii ki günlük kullanım için bu kadar hengameye gerek yok ama biz de merak gideriyoruz işte bir yandan.

Son düzenleme:
Tekrardan merhabalar, yeni bir şey buldum sanırım Hyper 412S kullanabileceğim. Benim yaptığım sanırım acemilik değilmiş çünkü Vatan'ın sitesine bir daha denk geldim LGA 775 desteği olduğu yazıyor, büyük bir ihtimal eski bir başlık. Yani eskiden destek varmış. Bir de şöyle bir video buldum:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
dakika 3:30'a bakın sadece o kadar fark varmış ki Hyper 412S'in LGA1155 desteği var. Sanırım LGA 1155 kitiyle LGA 775 anakartlara takılabiliyor. Umarım aynılmıyorumdur.

Verdiğiniz bağlantıya ulaşamıyorum. PSU'da 2.ele pek yanaşmıyorum. Aerocool alırım sıfıra daha iyi gibi geliyor. 500W düşündüm de fazla geliyor, 400W bile Be Quiet'ın sitesinde hesaplattım mı mesela 266 çıkıyor ki fazla fazla giriyorum bana 400W öneriyor mesela. Bir de teknoloji öyle bir şey ki daldıkça hiç gerek yokken para saçmana sebep oluyor.

Elimde P5Q-E gibi bir anakart var, hiç platform değiştirmeyi düşünmüyorum. Tabii ki günlük kullanım için bu kadar hengameye gerek yok ama biz de merak gideriyoruz işte bir yandan.

Yo zaten ben PSU değiştirmemeniz taraftarıyım evet link kalkmış satılmış olabilir bir de sizin bulduğunuz kule soğutucu Cooler Master 412S soğutucu.
Satıcınınkı Hyper 412S soğutucu 2'si farklı soğutucular Cooler Master 775 destekliyor ama Hyper desteklemiyor.
Bu arada video 775'i 1155 pine cevirme sizin anakart 775 pin yani 1155 pini 775 pine cevirmeniz lazım.

Yo zaten ben PSU değiştirmemeniz taraftarıyım evet link kalkmış satılmış olabilir bir de sizin bulduğunuz kule soğutucu Cooler Master 412S soğutucu.
Satıcınınkı Hyper 412S soğutucu 2'si farklı soğutucular Cooler Master 775 destekliyor ama Hyper desteklemiyor.
Bu arada video 775'i 1155 pine cevirme sizin anakart 775 pin yani 1155 pini 775 pine cevirmeniz lazım.
Sadece aparatın deliğini biraz genişleticem, anladığım kadarıyla. Ben iki farklı soğutucu bulamadım. Coolermaster 412s yazınca da hyper çıkıyor, hyper 412s yazınca da Coolermaster çıkıyor.

PSU konusunda biraz titizim. Sistemi babama emanet edeceğim için daha da titizim. Sizin için de sıkıntı yoksa ne güzel, 5 tane koruması var zaten 1 tanesi eksik.

İlginiz için çok teşekkürler, sizi de yordum bugün kusura bakmayın. Hayırlı geceler.

Sadece aparatın deliğini biraz genişleteceğim, anladığım kadarıyla. Ben iki farklı soğutucu bulamadım. Cooler Master 412S yazınca da Hyper çıkıyor, Hyper 412S yazınca da Cooler Master çıkıyor.

PSU konusunda biraz titizim. Sistemi babama emanet edeceğim için daha da titizim. Sizin için de sıkıntı yoksa ne güzel, 5 tane koruması var zaten 1 tanesi eksik.

İlginiz için çok teşekkürler, sizi de yordum bugün kusura bakmayın. Hayırlı geceler.

COOLER MASTER HYPER 412S LGA 775/1155/1156/2011&AM2/AM3/AM3+ İŞLEMCİ SOĞUTUCU fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu Cooler Master 775 destekliyor
Hyper 412S | Cooler Master bu Hyper desteklemiyor
Eğer aparat kullanıcaksanız sorun yok.
Vallahi PSU'da bende titizim ama fazla sorun cıkaracağını sanmam.
Bende teşekkür ederim estafirullah.

Yeni konular

Geri
Yukarı