Zalman LE600 600W Güç Kaynağından Ses Gelmesi

MysticVezonTR

Kilopat
Arkadaşlar bilgisayarım hafta içi açık olmuyor fakat 5'li prize monitör ve modem ile birlikte bağlı duruyor ve geceleri prizi kapıyorum, sabah açık duruyor. Bilgisayarın güç kaynağı priz açıkken, güç kaynağı "1" durumundayken fakat bilgisayar kapalıyken aşağıda duyduğunuz sesi çıkartıyor. Ama güç kaynağını kapatınca ses kesiliyor. Güç kaynağı kapalı mı dursun hafta içi, ne zamanları kapayayım ve bu ses bir sorun teşkil eder mi? Yardımlarınız için teşekkür eder, hepinize iyi günler dilerim. :)

NOT: Biraz karışık yazdım umarım anlarsınız arkadaşlar, bu karışıklık için sizlerden özür dilerim. :/

Ses: Güç Kaynağı Cızırtı.3gpp

Bilgisayarım:
  • Anakart: MSI B150M Bazooka
  • İşlemci: i5 6500 Skylake
  • Ekran Kartı: Gigabyte GTX 970
  • Ram: Kingston HyperX Fury Black DDR4 2133Mhz CL14 8GB
  • HDD: Westerm Digital Caviar Blue 1TB 7200RPM 64MB
  • SSD: Kingston HyperX Fury 120GB 500-500
  • Kasa: Zalman Z3 Plus (White)
  • Güç Kaynağı: Zalman LE600 600W

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar kapalıyken güç kaynağının kapalı durması ya da priz üzerinden gelen gücün kesilmesi mantıklı. Güç kaynağınız ilerde daha büyük sorunlara yol açabilir. En iyisi yenilemek. Güzel sistemleri güvenilir ve sertifikalı güç kaynaklarına emanet etmek lazım. Ayrıca akım korumalı priz kullanmanızı da tavsiye ederim.

Bilgisayar kapalıyken güç kaynağının kapalı durması ya da priz üzerinden gelen gücün kesilmesi mantıklı. Güç kaynağınız ilerde daha büyük sorunlara yol açabilir. En iyisi yenilemek. Güzel sistemleri güvenilir ve sertifikalı güç kaynaklarına emanet etmek lazım. Ayrıca akım korumalı priz kullanmanızı da tavsiye ederim.
Prizim zaten akım korumalı fakat Güç Kaynağında ne gibi bir sorun olabilir ki? Uzun zamandır kullanıyorum ve şuana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım ama bu ses bir sorunun habercisi olabilir mi acaba?

Prizim zaten akım korumalı fakat Güç Kaynağında ne gibi bir sorun olabilir ki? Uzun zamandır kullanıyorum ve şuana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım ama bu ses bir sorunun habercisi olabilir mi acaba?
Daha önce olmayan bir ses ise evet sorunun başlangıcı olabilir. Bu şekilde yanan bir güç kaynağım oldu önce ince bir ses yapmaya başladı sonra bu ses kesildi, sonra tekrar başladı tekrar kesildi tekrar başladı bu süreç böyle devam ederken bir gün durduk yere güç kaynağından gelen ciddi bir ses ile sistem kapandı. Güç kaynağının yandığını öğrendik yanında bir şey yakıp götürmedi Allahdan. O sebeple sesin fan kaynaklı mı güç kaynağının içinde mi geliyor bunu çözmek gerek önce. Eğer ses güç kaynağının içinden geliyorsa sorun büyümeden garanti varsa garantiye gönderilmeli.

@Ali Özbakır az önce farkettim: priz açık ve modeme güç veriyor, bilgisayarın güç kaynağı kapalı durumda ve bu haldeyken bir sinyal sesi gibi bir şey çıkarıyor. Prizi uzaklaştırdığımda ise bu ses kesiliyor. Fakat güç kaynağını açtığımda çıkan ses, prizi uzaklaştırsam bile oluyor. Şuan güç kaynağı alacak bir durumum yok ne yazık ki ve bu durum sanırsam hep vardı. :/ Şalterler de akım koruması var fakat bir işe yarar mı?

Kesin bir şey demek için açıp bakıp incelemek ve test etmek lazım. Akım koruması artan veya azalan akımda sistemi kurtarmak için işe yarayacaktır. Siz tedbir alın bence, bu konuda farklı araştırmalar yapın gerekirse Zalman ile görüşün.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı