Zalman wattgiga K650W ZM650 alınır mı?

arnulfo.kayceon

Decapat
Merhaba, uzun süredir PSU aramaktayım. Öncelikle şöyle bir sistem topluyorum. Birkaçını aldım diğerlerini alacağım. Sistem;
Ryzen 5 3600.
ASUS TUF B450 PLUS GAMING ATX.
XPG D50 8x2 3200MHz.
MSI RTX 2060 Super Gaming 8 GB.
480GB SSD'ye sahibim.
Sorum şu, bu güçlü sisteme PSU olarak ayırabileceğim bütçe maksimum 500TL!'Dir. Her şeyimi netleştirdim, hatta RAM ekran kartı SSD ve anakartı satın aldım. Geriye kalan parçaları belirledim taa ki PSU gelene kadar. Bütçem sınırlı ve bu bütçede kimse karar kılmıyor bir modele. Tam bir model buluyorum başka bir taraftan kötüleyen çıkıyor. Artık araştırmaktan da sıkılmaya başladım açıkcası. Sorum şu başlıktaki PSU güvenli mi? Korumaları yeterli mi? 80+ Bronze var. OCP/OVP/OPP/OTP/UVP/SCP korumaları mevcut. Aktif PFC ve verimlilik %85. oldukça yeterli özellikler olduğunu düşünüyorum fiyatına göre. Kullanıcıları yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen.

Merhaba, uzun süredir PSU aramaktayım. Öncelikle şöyle bir sistem topluyorum. Birkaçını aldım diğerlerini alacağım. Sistem;
Ryzen 5 3600.
XPG D50 8x2 3200MHz.
480GB SSD'ye sahibim.
Sorum şu, bu güçlü sisteme PSU olarak ayırabileceğim bütçe maksimum 500TL!'Dir. Her şeyimi netleştirdim, hatta RAM ekran kartı SSD ve anakartı satın aldım. Geriye kalan parçaları belirledim taa ki PSU gelene kadar. Bütçem sınırlı ve bu bütçede kimse karar kılmıyor bir modele. Tam bir model buluyorum başka bir taraftan kötüleyen çıkıyor. Artık araştırmaktan da sıkılmaya başladım açıkcası. Sorum şu başlıktaki PSU güvenli mi? Korumaları yeterli mi? 80+ Bronze var. OCP/OVP/OPP/OTP/UVP/SCP korumaları mevcut. Aktif PFC ve verimlilik %85. oldukça yeterli özellikler olduğunu düşünüyorum fiyatına göre. Kullanıcıları yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen.
ZM650 GVII alabilirseniz iyi olur.

Ryzen 5 3600.
XPG D50 8x2 3200MHz.
480GB SSD'ye sahibim.

Kasayı unutmuşum sanırım kasamı da MSI Mag Forge 100R alacağım.
ZM650 gvıı alabilirseniz iyi olur.

Stoklarda yok sanırsam. Eski bir model mi? Farkları nedir? Marka olarak aynı çünkü yanlış bakmıyorumdur umarım. Link atar mısınız?

O PSU'nun pek önerilmediğini gördüm. Bu alınabilir.
Bütçeyi arttırabilirim diyorsan da bu:

Buna bakabilirsiniz. Gayet iyi bir seçim olur.

Son düzenleme:
O PSU'nun pek önerilmediğini gördüm. Bu alınabilir.
Bütçeyi arttırabilirim diyorsan da bu:

550W Zalman konusunda şüpheliyim çünkü, kullanacağım ekipmanlar oldukça fazla.
Mouse.
Klavye.
Monitör.
Hoparlör.
Modem.
Direksiyon seti.
Webcam.
Mikrofon hepsi aynı anda kullanımda olacak.
Video içeriği üreteceğim çünkü.
High Power'a bütçem yetmiyor. Sistemde çok zorladım.

Ekipmanların ne kadar güç harcayacaklarını bilmiyorum. Ama çok harcayamazlar herhalde 550 yeter diye düşünüyorum.
Modem ve monitör doğrudan fişe bağlı niye güç tüketsinler ki?

High Power'a bütçem yetmiyor. Sistemde çok zorladım.
Nasıl High Power'a bütçeniz yetmiyor. Bütçe 500 TL demiştiniz. Ayrıca ekipmanlar çok güç çekmez. Direksiyon seti prize bağlı zaten.

Geri
Yukarı