Zalman Z11 Neo 700w PSU nasıldır?

Descrow

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Graphic Designer
Merhaba arkadaşlar, bu Cuma günü PC toplamayı düşünüyorum. Her şey tamam bi kasa da kaldım. Normalde COOLER MASTER SILENCIO 650 PURE MidT ATX USB 3.0 SİYAH KASAbu kasayı almayı planlıyordum ama ses yalıtımı olduğundan ve bana göre çok kapalı olmasından dolayı hava sirkülasyonu yetersiz gibi geliyor. Bende internete az baktım hem şıklık hem hava sirkülasyonu iyi olan ZALMAN Z11 NEO 700W ATX MidT SİYAH KASA gördüm. İnternet'ten alışveriş gibi bir durumum yok o yüzden boş kasasını netten alamıcam. İçinden çıkan 700W'lık psu sizce nasıl ? Benim bu sisteme yeter mi ?
2.png

Tek ekran kartlı sistemde 650Watt'ta yeter 700Watt'ta. Z11 Neo'nun içindeki güç kaynağı güzel, 12Volt kaynağından 58 Amper akım çekiyormuş. Alabilirsin beğendiysen. Corsair'in içinde ise VS 650
güç kaynağı varmış. O da 12Volt girişinden 600Watt güç sağlıyor, o da iyi.

1.jpg

2.jpg

Tek ekran kartlı sistemde 650Watt'ta yeter 700Watt'ta. Z11 Neo'nun içindeki güç kaynağı güzel, 12Volt kaynağından 58 Amper akım çekiyormuş. Alabilirsin beğendiysen. Corsair'in içinde ise VS 650
güç kaynağı varmış. O da 12Volt girişinden 600Watt güç sağlıyor, o da iyi.

Eki Görüntüle 130806

Eki Görüntüle 130807
İlgin için teşekkür ederim. Ben 3dmax ve 4d cinema programlarıda kullancamda render da 650w lık corsair sıkıntı yaratır mı? 2. bi ekran kartı takmıcam. Bide z11 güç kaynağına bakıyordum da elektirk kesintisi olduğunda bozulmuş, bi koruması yokmuş yanlış hatırlamıyorsam.

Bir de vatandaki yetkili render yaparken 650w lık psu yetmeyebilir dedi ondan kararsız kaldım çok.

GTX 970, tam yükte maksimum 179Watt güç harcıyor, i7-6700K ise yükte 116Watt güç harcıyor. Diğer bileşenler 150Watt güç harcasa dahi (ki o kadar güç ihtiyacı olacağını sanmıyorum diğer bileşenlerin) toplam güç tüketimi toplam güç 439Watt eder. Yani her iki güç kaynağı da yeter. Z11'in elektrik kesintisinde bozulduğuna dair bir şey bilmiyorum.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı