Zalman z3 Ön kasa usb ve kulaklık girişleri çalışmıyor

Ali.Ünal

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kasanın önündeki usb partlarından sadece birtanesi çalışıyor ve diger jack girişleri ve usb portları çalışmıyor yardım lütfen.

Kasa : Zalman z3 plus 600 le
anakart : MSI 970a-G46

Ben çok anlamıyorum açıkcası bir resim veya video paylaşabilirmisin nasıl yapacagımı belkide taktıgım yer yanlıştır

Mavi kablo değil mavi port yani usb girişi çalışıyor demek istemiştim. Bu arada türkçe karakterlere dikkat edin çok gereksiz bir şekilde uzaklaştırma alabilirsiniz:(

Uyarı için teşekkür ederim . Bu sebep den bir kaç kere uzaklaştırma aldım :).
peki şimdi tam olarak ne yapmam gerek :)
Bu arada USB portlarından mavi olan çalışmıyor .

Aynı kasaya bende sahibim. Kasanızı açıp elektriğini kesin. İçerisindeki tüm usb kablolarını anakarttaki ilgili soketlere dikkatlice yerleştirin, birşeyleri zorlamayın aman. Ön taraftaki kulaklıkla ilgili portlar yanlış bilmiyorsam hd audio diye geçiyordu, muhakkak yeri vardır anakartta, belki sound olarak geçiyordur. Özetle biraz kurcalamalısınız içerideki kabloları ancak neyi nereye taktığınızı ve neyi nerden çıkarttığınızı unutmayın, yok yere sıkıntıya sokarsınız kendinizi (y)

İlginiz için çok teşekkür ederim Hemen bakıyorum . :)

Evet Dediğiniz gibi bir yanlışlık söz konusuydu düzelttim şuan USB 2.0 portları ve Jak girişleri çalışıyor sadece gene ön kısımda bulunun USB 3.0 çalışmıyor :(

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı