Zalman Z3 öndeki kırmızı ışık Ne İşe Yarar?

DexTerSPARK

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 2 ay önce kendime yeni kasa topladım. Kasa olarak Zalman Z3 kullandım. Kasa hakkında bilgisi olan varsa öndeki kırmızı ışık ne işe yarar ? Tam olarak Power ile Reset Tuşu arasında kalıyor. Bazen yanıp sönüyor bazen hiç yanmıyor.
Şimdiden herkese teşekkürler iyi forumlar.

Topladığım Sistem;
i5 4460
Msi Gtx 960 4gb
H81M-Plus
Kingston HyperX (4x2) 8Gb
120Gb SSD
Zalman Z3
Zalman 600LX güç kaynagı
Zalman Cnps5x Cpu Soğutucu
1TB WD Harddisk

Toplam: 2600Tl ye topladm.

Harddisk in kullanılıp kullanılmadığını gösteren led kırmızı bir ışıktır.

Merhaba,

bu bahsettiğiniz kırmızı ışık benimkindede yanmakta..dediğinize göre harddisk
2in kullaılıp kullanılmadığını gösteriyor demişsiniz..

şimdi bende ssd var...ve bu ışık kırmızı şekilde yanıp yanmadığını daha önce farketmemiştim...bugün farkettim..ve araştırırken bu konuya rastladım...

şimdi bu ışığın kırmızı şekilde yanması bir uyarımıdır?Önlem alınması gereklimi?Birşey yapmalımıyım?Sistemin çalışmasını olumsuz olarak etkilermi?

Veya o ışıkyeşile dönermi dönerse nasıl döner..eksik bir bileşenmi var?Vrsa nedir.?

Biraz uzun oldu belki kusura bakmayın..bilgisi oan biri yardımcı olursa sevinirim...

Arkadaşlar yokmu bu konu hakkında bilgisi olan kimse?

O ışık diskin aktivitesine göre yanar. Disk kullanıldığında yanar kullanılmadığında söner.

Ayrica onun kırmızı yanması olumsuz demek değildir. Çoğu sistemde kırmızı ışık kullanılır. Uzun yıllardır böyle gelmiş böyle de gidecek gibi :) Ayrıca hemen yakınında farklı renkte surekli yaman bir ışıkta olur. Bu da güç tusudur. Pc çalıştığı surece yanar.

ZTE Blade Vec 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı