Zalman Z3 Plus 600W vs Corsair Spec-02 80 Plus 650W

PcKologX

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Skylake sistemim için bu 2 kasa arasında kaldım. Hangisi daha büyük ve geniş.
Bildiğim kadarıyla zalmanın kasasının Ssd yuvası yok ve Hdd yuvası da vidalı fakat "Corsair Spec-02" tak çıkar şeklinde ve vida montajlı değil Hdd ve Ssd'si. En çok dikkat ettiğimde seçtiğim anakart ve ekran kartı Msi yani kırmızı ve siyah ton hakim fakat "zalman" kasa da ön fan mavi, "corsair" da ise ön fan kırmızı ve penceresi daha büyük sizce hangisini tercih etmeliyim.

Zalman;
v2-78030-1_large.jpg

Corsair;
v2-75413_large.jpg

Bizim forumda bu huya ayar oluyorum. Yahu iyi hoş da ben bu 2'sini soruyorum bütçem buna yetiyor. Bu 2'sini yazmışım başlığa. Lütfen bu 2'si arasında ki yorumlarınızı yazın. 11 Kasım'da sistemi topluyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair tercih etmelisin. O iki ürün arasında en iyi kasa kalitesi Corsair de. Zalman yanında 4 fan veriyor olabilir ama Zalman, Corsair kadar kaliteli olamaz. Dış görünüş açısından da Corsair önde. Kırmızı-siyah tam bir Gamer kasası.

Sende konuyu öyle bir açmışsın ki Zalmanın olumsuzluklarını karşılık Corsair'in parçalarla uyumundan dem vurup kasa fanının büyüklüğüne rengine kadar öne çıkarmışsın. Bir tek bizim Corsair almalısın dememizi bekler gibisin. :)

Ben ikisinide almam ya bunu alırım SilverStone Precision Serisi PS11B-W Pencereli Mesh Ön Panelli USB 3.0 ATX Performans Kasa yada bunu Dark N10 5 Fanlı, Fan Kontrolcülü, USB 3.0 Pencereli Bilgisayar Kasası - Bilgisayar Bileşenleri PSU'da ayrı alırım.

Ne yazık ki vatan bilgisayar harici alışveriş yapmıyorum. Bu yüzden bu 2 kasa içinde hangisi daha kalitelidir ?

Ben dolar yükselme bandına girmeden önce çok daha fazla araştırıyordum. Thermaltake v71 almak istiyordum fakat çok pahalıydı. Sonra v51 almaya karar verdim. Ondan da o kadar büyük psuyu ne yapacam zaten kasada ucuz değil diyerek vazgeçmiştim. Sonra Spec-02 almaya karar vermiştim. Dolar artınca almaktan vazgeçtim. Güzel kasa olduğunu düşünüyorum. Zaten Corsair artık kendini kanıtlamış bir marka. Ram, soğutucu, kasa, psu bir çok alanda varlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı