Zalman Z3 Plus Fan Bağlantısı

Harun Özkan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, zalman z3 plus kasamı daha yeni aldım eski eşyalarımı içine monte ettim ancak arkadaki ve üstteki fanlar molex girişli değil onları nereye takacağım ?

gn2D0N.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartına bir bak normalde 2-3 tane fan giriş yeri oluyor. Eğer yoksa molex çevirici alıp güç kaynağına tak.

Detaylı yardımcı olayım, eğer piyasadaki standart 2 liralık dönüştürücülerden alırsan fan tam güç çalışacağı için başını gereksiz yere ağrıtır.
Yani aşağıdaki dönüştürücülerden uzak dur :

P3317a.jpg
Sana önerim 10 liraya şu dönüştürücüden sipariş etmen. 5V kanalı sayesinde fanları orta devirde çalıştırmanı sağlar.
Akasa 4-pin Molex / 4 x 3-pin Fan Dönüştürücü - Gold.com.tr

Untitled.jpg

Ben duruma göre istediğim zaman azaltmak, istediğim zaman çoğaltmak isterim dersen de iyi bir fan kontrol cihazı için 50-100-150 TL ayırmanız gerekebilir.

Zalman Z3 Plus'ta zaten bir fan kontrolcü bulunmakta. Üst paneldeki 2 fanı kontrolcü, ön paneldeki fanı molex ile bağlayabilir, Egzos fan ile CPU fanı anakarttaki CPU_FAN ve CHA_FAN yazan pinlere bağlayabilirsin. Anakart modelini verirsen daha yardımcı olabilirim.

Evet çok memnunum. Hatta ön tarafa bir tane daha mavi ledli fan alasım var alt taraf siyah kalınca güzel durmuyor simetri hastalığım var da :).

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı