Zalman Z3 Plus ve Zalman 600LE Nasıldır?

theformul

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
@Adion Selam hocam bir iki sorum vardı.

Zalman Z3 plus nasıl? O güç kaynağı yetti mi sıkıntı çıktı mı? Ve son olarak da 600w içinde olan "zalman z3 plus 600le" ile senin ikisini sonradan birleştirmen arasında fark var mı? Sanırım senin güç kaynağında da 80+ yok o yüzden soruyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Z3 Plus bence gayet iyi bir kasa. Gözüme batan tek bir eksiği var o da fanlarının biraz sesli çalışması. Fakat o da 4 tane fana göre normal bir durum. Ben hepsini anakarta bağlamadım. Üsttekiler kontrolcüde. Anakarta bağlarsanız hassas ayar yapıp sessizleştirebilirsiniz.
Güç kaynağı fazlasıyla yetti. Ölçmedim ama tahminimce en faz 450W falan güç çekiyor sistem.
Bildiğim kadarıyla 600LX 12V'dan 600LE'den fazla güç veriyor. Bunun dışında bir fark yok sanırım. Sitede 600LE modelini bulamadım. Bulsaydım detaylı bilgilendirirdim. :)
Zalman 600LE'de de 80+ yok zaten.

Fanları hiç de sesli çalışmıyor.
Neyle kıyasladığınıza bağlı. Gidip Everest kasaların fanları ile kıyaslarsanız evet, sessiz kalıyor onun yanında. Ancak CM, Corsair gibi firmaların kasalarının yanında biraz sesli kaldığı bir gerçek. Fakat söylediğim gibi "biraz" sesli. Yani abartılacak bir durum yok.

Bende bu kasayı almayı düşünüyorum. PSU 12V kanalından 540W veriyormuş. İçinde 4 tane fan olması güzel. Yorumlara baktığım kadarıyla sesden aman aman şikayetçi olan kişi sayısı çok az.

Z3 Plus bence gayet iyi bir kasa. Gözüme batan tek bir eksiği var o da fanlarının biraz sesli çalışması. Fakat o da 4 tane fana göre normal bir durum. Ben hepsini anakarta bağlamadım. Üsttekiler kontrolcüde. Anakarta bağlarsanız hassas ayar yapıp sessizleştirebilirsiniz.
Güç kaynağı fazlasıyla yetti. Ölçmedim ama tahminimce en faz 450W falan güç çekiyor sistem.
Bildiğim kadarıyla 600LX 12V'dan 600LE'den fazla güç veriyor. Bunun dışında bir fark yok sanırım. Sitede 600LE modelini bulamadım. Bulsaydım detaylı bilgilendirirdim. :)
Zalman 600LE'de de 80+ yok zaten.

Merhaba kasayı yarın alıyorumda bilmiyorum k.bakmayın üstteki fanları kontrolcüye nasıl takıcaz anlatabilir misin

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı